Problem z instalacją sterowników i procesorem


(Wskidhg) #1

Witam. Mam pewien problem. Mam lapka HP 6735s, system Windows 7 Home Premium i problem pojawia się przy sterownikach. Pobrałem ze strony HP (oficjalnej) wszystkie potrzebne sterowniki i niektórych nie mogę zainstalować, np: do Biosa i paru innych (występuje jakiś błąd). System jest pełny, instalowany z oryginalnej płytki, ale bardzo niestabilny i czasami opóźniony (wydaje mi się że właśnie przez brak tych sterowników). I jeszcze taka sprawa, mam w miarę dobry procesor (AMD Athlon X2 Dual Core QL-62 2.00 GHz), a potrafi dobić do ‘‘setki’’ na samym Youtubie (o grach nawet nie wspomnę). Były na stronie HP 2 sterowniki do niego, 1 zainstalowałem (dual core optimizer), a drugiego nie można pobrać (może ten by coś pomógł- AMD Athlon X2 Dual Core Driver). Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam :smiley:


(Agatonster) #2

wskidhg ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(stalesz) #3

Proszę nie instalować BIOS,on nie ma sterowników.Ilu bitowy system…?

http://h200003.www2.hp.com/bizsupport/T … Id=3687621

Przedewszystkim należy pobrać aktualizacje z Windows Update.


(Wskidhg) #4

System 64 bitowy, z windows update instalowalem WSZYSTKIE aktualizacje. Z tej właśnie stronki (http://h200003.www2.hp.com/bizsupport/T … Id=3687621) instalowałem sterowniki i nie wchodzą wszystkie (Jak mówilem Bios, ale też Diagnostyczne i pare innych, których nazw nie znam, mniej wiecej 1/3 z nich nie chce sie zainstalować) :frowning:


(stalesz) #5

http://h200003.www2.hp.com/bizsupport/T … nvOID=4058 Nie wszystkie są konieczne,np.narzędzia…obciążaja tylko system.Sprawdż w Menadżerze urządzeń które komponenty mają wykrzykniki…znaki zapytania.


(Wskidhg) #6

Wielkie dzięki stalesz za pomoc, ale tej strony sciągnąlem wszystkie stery jakie były i niektorych wogóle nie da się zainstalować (wypakowuje je i nagle bład się pojawia) Sprawdzxałem w menadżerze, ale nie ma żadnych znaków interpunkcyjnych

Dodane 28.12.2012 (Pt) 20:10

Nie wiem wogóle czy ta niestabilność ma coś wspólnego z brakami w sterownikach (to tylko moje przypuszczenia), ale wszystko oprócz tych sterów jest na moim lapku na cacy, i jeszcze ten problem z prockiem (i to nie ze strony mechanicznej, ponieważ był pod tym kątem sprawdzany)


(stalesz) #7

Ten programik pomoże Ci odczytać temperaury ,obroty wentylatora.Sprawdż czy laptop jest skutecznie chłodzony,ewentualnie czy był czyszczony wewnątrz. http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html


(Wskidhg) #8

Był czyszczony, na mechanicznej części komputera jak i laptopa b.dobrze sie znam, radiator był dokładnie czyszczony z kurzu jakies 2 tyg. temu, to przy okazji sprawdziłem cały lapek, czy wszystko ok. wentylator w normie, chłodzenie też. krótko mówiąc cała mechanika w porządku. Broblem tkwi na pewno w systemie, ale informatyk ze mnie marny.

Dodane 28.12.2012 (Pt) 20:29

Pobieram ten programik, to moze sie dowiem cos na tema wydajnosci tego procesora

Dodane 28.12.2012 (Pt) 20:50

Sprwadzałem na tym programie, procesor cały czas sięga max