Problem z instalacją sterowników sata

witam mam problem z zainstalowaniem dysku sata.aby zainstalowac sterowniki musze je wgrac na dyskietke ale niewiem jakie to są pliki.wiek ktos może jakie pliki wgrac na tą dyskietke pod plyte asrock 775 dual- 880pro

Ściągnij SATA RAID Driver 134KB z tej (klik) strony i zawartość archiwum wypakuj na dyskietkę.

viewtopic.php?f=2&t=285880

Ostatni post.

niestety wgrałem na dyskietkę te sterowniki i jakiś błąd wyskoczył i nie mogę zainstalować… co w takim wypadku zrobić?

Nie pisz “jakis blad” tylko napisz tresc komunikatu o bledzie.

“plik\I386\NT5\viamraid.sys wywołał niespodziewany błąd <520> w wierszu 2113 w d:\xpsp\base\boot\setup\oemdisk.c” taki błąd. zainstalowałem u kolegi windowsa to bez problemu. może u mnie nowy bios lub cos??/

możesz też użyć programu nlite i zintegrować z płytą instalacyjną

probowalem juz tego i wlasnie zawiesza mi sie na formatowaniu…

Nie wiem z jakich sterownikow skorzystales (mam nadzieje, ze z tematu, do ktorego dalem Ci link wyzej). Te na stronie asrock sa stare i do d…

Poza tym, jesli przy formatowaniu dysku wyskakuja bledy lub sa trudnosci z przekopiowaniem plikow z dyskietki na HDD (a wczesniej bylo ok i dyskietka tez jest dobra), to z reguly swiadczy o uszkodzeniu glowicy.

ok poradziłem sobie. problem rozwiązałem w taki sposób. włożyłem oryginalną płytę od asrocka i zbootowałem z niej. i w dosie pisało mi czy ma mi zrobić dyskietkę ze sterownikami do sata. nacisnąłem “y” i samo się zrobiło. cała sztuka polegała na przeczytaniu z płyty opisu instalacji sterowników. dziękuje wszystkim za pomoc.

yyyy… to jednak nie koniec ;/ stery do saty ok ale znow z formatowaniem. po zakonczeniu formatowania " sformatowanie dysku c nie bylo mozliwe…" i co teraz …