Problem z instalacją SuSE 10.0

Mam 5 płytek, wkładam pierwszą, pokazuje mi się ładne menu, wybieram instalację, pokazuje się pasek postępu “Loading Linux kernel”, dochodzi do końca, po czym ekran staje się czarny i komp od tej pory wisi. Żadnego komunikatu o błędzie. Czekam i nic.

Orientujecie się jaka może być przyczyna?

Próbowałem też “Safe installation” i bez ACPI, ale z tym samym rezultatem :frowning:

Aha, obrazy które ściągnąłem są dla 64-bitowych procesorów, mój sprzęt to:

AMD Athlon 64 3800+

1024 mb RAM

ATI Radeon xpress 200

Dysk TOSHIBA MK1031GAS

Płyta główna HP 3085

Będe wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam

W tym “ładnym menu” jest możliwość przestawienia domyślnej rozdzielczości używanej przez instalator. Jest to 1280x1024 co przy standardowych sterownikach może być nie do przejścia dla części monitorów.

Dzięki msliwa

faktycznie, poszło dalej, ale zaraz potem się zatrzymało na komunikacie

probing PCI hardware (bus 00)

i wisi. Na jednej ze stron przeczytałem że są problemy przy instalacji Suse na laptopach - może w tym przyczyna? Ktoś ma inny pomysł?

fab spróbuj uruchomić instalator dodając opcję acpi=off

Jeśli to pomoże, to znaczy że jest jakiś problem z zarządzaniem energią. Spróbuj poszukać w Google po dokładnym modelu Twojego laptopa, może ktoś wcześniej się na to natknął.

cholera, bez acpi tez nie idzie. Na google nic nie ma :frowning: sprobuje jeszcze z wersja 10.1. A w miedzyczasie Ubuntu 5.10 tez sie zwiesil podczas instalacji. ;(

Spróbuj uruchomić instalator z opcją “dopcmcia”.

No z tymi opcjami nie poszło też, ale ściągnąłem SuSE 10.1 DVD i wszystko gładko :slight_smile: Hula aż miło. Ale i tak dzięki za rady :smiley:

pozdr