Problem z instalacją SuSE 10.0

(system) #1

Mam 5 płytek, wkładam pierwszą, pokazuje mi się ładne menu, wybieram instalację, pokazuje się pasek postępu "Loading Linux kernel", dochodzi do końca, po czym ekran staje się czarny i komp od tej pory wisi. Żadnego komunikatu o błędzie. Czekam i nic.

Orientujecie się jaka może być przyczyna?

Próbowałem też "Safe installation" i bez ACPI, ale z tym samym rezultatem :frowning:

Aha, obrazy które ściągnąłem są dla 64-bitowych procesorów, mój sprzęt to:

AMD Athlon 64 3800+

1024 mb RAM

ATI Radeon xpress 200

Dysk TOSHIBA MK1031GAS

Płyta główna HP 3085

Będe wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam

(Michal) #2

W tym "ładnym menu" jest możliwość przestawienia domyślnej rozdzielczości używanej przez instalator. Jest to 1280x1024 co przy standardowych sterownikach może być nie do przejścia dla części monitorów.

(system) #3

Dzięki msliwa

faktycznie, poszło dalej, ale zaraz potem się zatrzymało na komunikacie

probing PCI hardware (bus 00)

i wisi. Na jednej ze stron przeczytałem że są problemy przy instalacji Suse na laptopach - może w tym przyczyna? Ktoś ma inny pomysł?

(Michal) #4

fab spróbuj uruchomić instalator dodając opcję acpi=off

Jeśli to pomoże, to znaczy że jest jakiś problem z zarządzaniem energią. Spróbuj poszukać w Google po dokładnym modelu Twojego laptopa, może ktoś wcześniej się na to natknął.

(system) #5

cholera, bez acpi tez nie idzie. Na google nic nie ma :frowning: sprobuje jeszcze z wersja 10.1. A w miedzyczasie Ubuntu 5.10 tez sie zwiesil podczas instalacji. ;(

(Zhao Zhuxi) #6

Spróbuj uruchomić instalator z opcją "dopcmcia".

(system) #7

No z tymi opcjami nie poszło też, ale ściągnąłem SuSE 10.1 DVD i wszystko gładko :slight_smile: Hula aż miło. Ale i tak dzięki za rady :smiley:

pozdr