Problem z instalacją systemu na HDD i formatowaniem

Witam

Zwracam się do Was z prośbą o diagnozę dysku HDD. Otóż nie chciał włączyć się Windows, próbowałem naprawy uruchamiania która nic nie pomogła więc zdecydowałem się na reinstalację systemu. Problem pojawił się podczas instalacji- błąd, że Windows nie może załadować wszystkich plików instalacyjnych (przy końcu instalacji), potem kolejne itp. Zrestartowałem komputer, włączyłem ponownie instalacje i format dysku- robiło to 30minut, nie skończyło, zawiesił się (normalnie formatowało mi dysk w kilka sekund) i po wyłączeniu z gniazdka, instalator nie wykrył dysku twardego.

Podłączyłem HDD do kompa kumpla, pod Windowsem nie dało się sformatować partycji - i taki sam wyskoczył błąd. Co można z tym zrobić? W pececie kumpla widzialna była partycja D i można było odczytać pliki aczkolwiek dysk pracował dziwnie, jakby dobiegało z niego stukanie.

Jak już podłączyłeś hadeka do innego kompa to wypadałoby zrobić szota smart z crystaldiskinfo.

w tym problem, że po podłączeniu tego dysku do innego peceta, tak zawiesza i zwalnia komputer że to niewykonalne sprawdzić go jakimś programem.

nie wiem co się stało, dotąd działał

Dysk raczej kończy już swój żywot.  Spróbuj w takim razie pod dosem z MHDD - po wybraniu dysku F8 i zdjęcie.

Da się odczytać tylko drugą partycję, systemowa C:\ nie jest odczytywana i nie da się jej sformatować

HDD.thumb.JPG.286d33634e51aedc4d4411c9ff

Udało mi się zrobić zrzut ekranu z HD tune… nie wygląda to chyba dobrze

 

Dysk Pada… :-( 

SZUKAJ INNEGO - najprawdopodobniej uszkodzeniu uległa elektronika dysku…

Dysk nadaje się tylko do wywalenia za okno, być może razem z kablem SATA.

Hej,

Jeśli chcesz odzyskiwać dane, to koniecznie zmień przewód ATA/SATA, gdyż jest uszkodzony i powoduje błędy CRC w transmisji danych (parametr C7).

Pozdrawiam,

podpinałem pod inny komputer z innym kablem sata i problem był ten sam, dziwne dźwięki z dysku, zawieszanie się, udało mi się sformatować partycję C:\ ale dysk nadal nie działa, nie jest wykrywany przez instalatora

Przecież smart jasno ci pokazuje, że dysk ma problemy z powierzchnią talerza/mechaniką dysku (raw read error rate), do tego te niestabilne sektory. Liczysz na to, że dysk ci nagle ozdrowieje ? On się nawet nie nadaje do zerowania.

Hej,

Tak jak napisał poprzednik - dysk nie nadaje się do dalszego użytkowania i tutaj nic nie poradzisz. Ale jeśli chcesz zgrać dane z sektorów, które uszkodzone nie są, trzeba koniecznie zmienić kabel, bo ten prawdopodobnie jest uszkodzony. Chyba że problem powodować może też kontroler dysku na płycie głównej.

Pozdrawiam,