Problem z instalacja systemu xp

Witam.Mam problem z instalacja systemu xp bo przy punkcie instalowanie windowsa wyskakuje błąd crc da sie jakos wrocic do starej wersji windowsa?prosze o szybka odpowiedź

Formatowałeś partycję pod Windows w trybie szybkim czy normalnym? Płyta z Windowsem oryginalna, nie porysowana? Może też coś być z ram.

DALEM INSTALACJĘ I NORMALNIE ZACZĄŁEM INSTALOWAĆ I TAM NIGDZIE NIE BYLO O FORMATOWANIU A PŁYTA NOWA NIE PORYSOWANA

Gradzik , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym:

Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Nie zrozumiałeś pytania - dałeś formatowanie NTFS szybkie, czy normalne? No i formatowanie przebiegło Ci całkowicie?

Możesz jeszcze raz zainstalować go z płyty i sprawdzić czy ponownie wyskoczy error. Wtedy będziesz już wiedział czy problem leży po stronie nośnika, czy był to jednorazowy wybryk. :wink:

Czyli zapewne robiłeś instalację nakładkową. O format się pytałem bo przy pełnym sprawdza stan dysku. Skoro to crc to mnie się wydaje, że możesz mieć błędy na dysku lub coś z ram. Możesz też sprawdzić czy do płyty głównej wszystko jest odpowiednio podpięte.

Mi nie chodzi tak bardzo by sie zainstalował ten windows lecz by mozna bylo wejść na pulpit po tej animacji ze windows sie ładuje wraca do instalacji da sie jakos pominąć ta instalacje?

To jest standardowa procedura instalacji Xp!! tego się nie omija. W biosie najpierw kopiują się pliki potrzebne do instalacji a tutaj już w środowisku graficznym system jest instalowany (przynajmniej ja tak myślę ;])

Nie napisałeś o co Ci dokładnie chodzi. Domyślam się, że zatem, że chcesz tylko odzyskać jakieś dane. Wobec tego możesz pobrać jakiegoś linux LiveCD i wrzucić poprzez niego dane na pendrive. Są też, zdaje się dystrybucje linuxa startujące z pamięci przenośnych, wtedy dane byś nagrywał na CD/DVD. Instalacja Windows musi się zakończyć i tyle, przed końcem nie wejdziesz do pulpitu.

Gdybym wyłożył plyte z windowsem xp od kogos innego oczywiscie działającą to dało by sie instalację zakończyć?

Może i mógłbyś ale nie bardzo to legalne, do tego każda płyta ma swój klucz i nie dałbyś rady Windowsa aktywować, ale mogę się mylić.

Wiem ze nielegalne ale raczej wolę by komp mi działał niz to legalne bylo chyba ze sa jakies inne sposoby

Jak to nielegalne ? przecież każda płytka jest taka sama ważny jest key a nie płytka jeżeli podczas instalacji użyjesz swojego klucza to będzie to jak najbardziej legalne.

Pożycz od kogoś płyty z Windowsem XP, ale jako klucz licencyjny wpisz swój. Ale jeżeli masz np. klucz do Windows XP Professional to musisz pożyczyć również wersje Professional. Jak będziesz instalował to usuń partycję, na której będzie zainstalowany system (przeważnie C), utwórz nową partycję i instaluj.

Jeśli mała/średnia firma kupuje licencje od M$ na 20 komputerów to wysyła 20płytek i przy każdej dopina CD keya, czy wysyła jedną płytę z 20cdkey’ami?

Z logicznego punktu widzenia i tak będziesz używał tylko jednej płyty bo po co Ci żonglować przy każdym z komputerów.

Natomiast to o czym mówisz - występuje bardzo często w obecnych laptopach, gdzie Vista jest dopasowana do tylko jednego komputera i nie ma zmiłuj nie zainstalujesz jej na innym PC.

metaphorical , odniosłem się do tego tematu

viewtopic.php?f=13&t=317095

a w nim każda płyta z Windowsem się różniła, właśnie kodem zapisanym na płycie. Ale mogę się mylić.

ale czy z tej pożyczonej plyty dało by sie kontynuowac instalację rozpoczętą z innej plyty?

Mi się wydaje, że problemem nie jest płyta, skoro jest bootowalna i w dodatku nowa. Być może po wypakowaniu plików z płyty coś mu odbija. Może masz błędy na dysku, może to być też coś z pamięcią ram.

Spróbuj zainstalować świeży system, ale daj pełne formatowanie (najlepiej w ntfs).

Tu masz jeszcze instrukcję, w pkt 8 jest skan szybki, ale daj pełny

http://www.adam749.eu/index.php?id=instal_XP

Albo wina też może leżeć po stronie napędu, gdyż źle odczytuje pliki z płytki.

Jeśli masz dwie kości ramu to spróbuj wyjąć jedną i spróbować zainstalować. Spróbuj też wyjąć dysk twardy i zainstalować a nim Winde podpinając go do drugiego kompa.