Problem z instalacją systemu z napędu SATA

Witam

Mam taki nietypowy problem. Otórz chciałbym zrobić format dysku ale nie mogę zainstalować systemu. Mam dysk SATA oraz napęd SATA i jak vista zaczyna kopiować pliki na początku instalacji to wywala niebieski ekran i po zabawie. Problem ten występował kiedy chciałem zainstalować system na innym komputerze również z napędu SATA na dysk SATA. Czy muszę coś ustawić specjalnie w BIOS-ie?. Nadmieniam że napęd i dysk są poprawnie wykrywane przez BIOS i system. Również napęd pracuje i zachowuje się normalnie podczas pracy. Problem występuje tylko podczas instalacji systemu (niezależnie czy to XP czy Vista). Czy ktoś już się z tym spotkał. Szukałem w google i nic nie znalazłem smilies/sad.gif

jaki jest kod błędu ?? proponowałbym skombinować napęd na IDE.

Taak, pomysł nawet fajny ale to nie jest rozwiazanie.

Mam tak samo DVD sat i nie mam problemow .

Nie wiem jak masz ustawione w biosie ,napiszę swoje ustawienia :

Advanced bios Features

First boot - Floppy [zmieniam na DVD jeśli uruchamiam z płyty lub daje DISABLED jeśli nie potrzebuje]

Second boot - dysk twardy [wbrać 1 dysk twardy]

Third boot - 2 dysk lub DVD

U mnie było ustawione tylko jedno bootowanie, pierwsze z HDD (zmieniam podobnie jak coś chce uruchomic z płyty przy starcie)

Natomiast reszta byla ustawiona na disabled (FDD nie posiadam). I w miejscu gdzie pokazywał się niebieski ekran teraz jest ok.

Dzięki

ciekawe to co napisałe

“nadmieniam że napęd i dysk są poprawnie wykrywane przez BIOS i system”

skad wiesz ze prze system czy podczas instalacji widzisz ten dysk czy możesz go wskazać do instalacji

kiedy były takie problemy związane z sterownikami sata