Problem z instalacja systemu

(Olo Olek1) #1

nie moge zainstalowac systemu (xp, me) w biosie mam ustawione aby komp uruchomił sie z plytki ale po wcisnieciu dowolnego klawisza odpala sie aurox 9.2 który jest zainstalowany od wczoraj mam ten problem wczesniej było wszycho ok lecz po formacie dysku z xp i auroksem nie moge zainstalowac zadnej windy niestety nie mam dyskietek startowych do windy jak sformatowac dysk z auroxem zeby go nie było z windy umiałem to zrobic myslałem ze z kompem jest cos nie tak ii aby sprawdzic zainstalowałem auroksa ktorego juz nie chce a moze w biosie cos narobilem jak przywruciic jego ustawienia????

(Siekiera666) #2

zrób dysskietke startową bo tak to nie bardzo.

(Farall) #3

a jak sformatowałeś dysk? Fdiskiem? Jeśli tak to system plików masz windowsowy, wiec tylko bootloader auroxa ci się włącza. Wejdź do DOSa z np dyskietki startowej Win 98, przejdź na C:\ i wpisz: fdisk /mbr wciśnij enter i zrestartuj. Powinno wywalić ci bootloadera i bedzie spoko

(Olo Olek1) #4

nie mam dosa ani zadnej dyskietki jak pisałem

nie mam tez dostepu do innego kompa

(Farall) #5

Zdecyduj sie czy masz te systemy na dysku czy go sformatowałeś i dysk jest czysty. Piszesz "po formacie" a potem że nie umiesz sformatować. Co to znaczy "nie mam dosa" :? Zapewniam że masz. Idź do sąsiada, sklepu komputerowego, kawiarenki - gdziekolwiek i poproś o zrobienie dyskietki startowej, najlepiej pod Win98 - jesli nie umiesz wejść do Dosa z własnego kompa to to jest najłatwiejszy sposób

(M a x) #6

nie masz zielonego pojecia o kompie a bierzesz sie za formatowanie podej meila to ci wysle linka albo dyskietke nagrasz sobie

(Farall) #7

Powiedz mi polo jak ty te posty piszesz skoro nie masz dostepu do innego kompa ani systemu na swoim cooo ??

(Olo Olek1) #8

zrobiłem format dysku z xp i format dysku z auroxem nastepnie chciałem zainstalowac winde i nic to zeby sprawdzic czy komp jest ok zainstalowałem auroxa i dzieki niemu pisze te posty prosze czytac uwaznie pisalem ze nie mam dostepu do inniego kompa ani w kafejce ani gdzie kolwiek a co do dosu prosze o podpowiedzi

(Zbych ) #9

Podaj e-maila a pośle Ci MS-DOS z 98se

(Damian) #10

Po cóż wysyłać skoro ściągnąć można ją tu: Dyskietka Startowa