Problem z instalacją systemu

Witam mam taki problem otóż na laptopie firmy HP model 530 rozlało się na klawiaturę piwo i raz się załącza raz nie był zainstalowany na nim system XP Home Edition.Nigdy nie instalowałem systemu na laptopie a widzę żeto nie tak jak na stacjonarnym sprzęcie.Po drugie po włożeniu płyty z instalką niema reakcji ze strony nagrywarki więc chyba nie jest ustawione na botowanie z napędu dvd jak to zrobić ???Nie wiem czy tą metodą odzyskiwania recovery odzyskuje się także system XP czy tyko Vistę będę wdzięczny za pomoc jak ten problem rozwiązać.Po włączeniu ukazuje mi się czarny ekran z białymi literami potem normalnie obraz z XP tylko jak po środku ekranu jest taki pasek i on przez chwilkę pokazuje info że się system ładuje to jest wszystko tylko na tym pasku żadne info nie wskazuje że system się ładuje poprostu pasek stoi to wszystko.Liczę na odpowiedź zaco będę ogromnie wdzięczny.

I myślisz , że to wina softu? Marzenie . Jakieś styki sie może zabrudziły , jakieś zwarcie było .

BLADE2042 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

BLADE2042 , notebook na serwis. Sam tutaj bez doświadczenia nic nie zdziałasz. Jak masz gwarancję to dobrze, ale raczej jeśli zalałeś ważne ścieżki, doprowadzając w następstwie do kolejnych uszkodzeń - koszty mogą być spore. Cóż, bywa.

Pozdrawiam :wink: