Problem z instalacją systemu

(Mieciel82) #1

mam windows xp przy próbie instalacji systemu komputer zawiesza się.Po wpisaniu klucza przez moment instalacja przebiega prawidłowo do końca pozostaje około 32 min komputer się zawiesza.kilka razy próbowałem i za każdym razem jest tak samo co może byc przyczyną

(Cosik Ktosik) #2

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL lub F2 przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Defaults, a jak nie ma to w zakładce Exit -> Load Default Settings (lub podobnie w zależności od Biosu) i zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).

System oryginał czy jakaś samoróbka?

(Mieciel82) #3

przy włączaniu kompa nie załącza sie monitor co może byc przyczyną

(Cosik Ktosik) #4

Pożycz lepiej nowy zasilacz i na nim sprawdź. Odepnij z komputera wszystko co niepotrzebne przed ponownym włączeniem komputera.

Jak nie poskutkuje, zresetuj Bios: viewtopic.php?f=7&t=267235

w jakim stanie są kondensatory na płycie głównej? Nie mają takich (spuchnięcia lub wylania) :arrow: uszkodzeń??

(Mieciel82) #5

spuchnięc nie mam a zasilacz mam nowy

-- Dodane 15.02.2009 (N) 19:49 --

Odkręciłem zasilacz i okazało się że w około wiatraczka kilka kondensatorów ma spuchnięcie ale żaden nie wylał.Czy jest na to jakaś metoda?