Problem z instalacją Ubuntu, instalator zawiesza się

Ściągnąłem i wypaliłem płytkę Ubuntu 6.06 Dapper Drake. Płytka ładuje się i Ubuntu normalnie (chociaż dość wolno) działa. Ale gdy klikam dwukrotnie na ikonę Installation, na chwile kursor zmienia się w kółko z migającymi w środku mniejszymi kółeczkami (rozumiem, że to odpowiednik klepsydry z Windows) i system zawiesza się. Próbowałem w trybie zwykłym i bezpiecznym.

jak czytam próbujesz zainstalowac z wersji livecd, wersja ta jest przeznaczona z kompami powyzej 256MB RAM, jesli masz to spełnione (lub nie) to proponuje instlkę z wersji alternate

przewodnik masz tu http://forum.ubuntu.pl/album.php?sid=97fd93ef9009a3dc7577ac3f8ddd9ff7

A czy da się jakoś uruchomić wersję “alternate” z tej płytki?? Nie chce mi się znowu ściągać. Ile MB ma obraz wersji “alternate”??

nie, odpalic z tej płyty nie da, wersja altenrate, to taki sam system, jedyną różnica jest sposob instalki, a powiedz ile masz ramu, bo może to nie jest jego kwestia, ja mogłem odpalić live cd na 128MB RAM, ale wszystko szło jak krew z nosa, a instalce już nie mówiąc, dlatego ściągnąłem wersję alternate

Na początek proponuję sprawdzić sumy kontrone MD5. Opis dotyczące tego jak je sprawdzić znajduje się tutaj.

Ewentualnie możesz zajrzeć tutaj i przeczytać tam posty na temat wersji ubuntu (od posta 2 Październik 06, 16:41).

Z tego co wiem - nie.

Wersja alternate, przeznaczona pod architekturę PC x86 i jest o wielkości 698MB.

Wersję tą można znaleźć m.in tutaj.

Mam 192 MB RAM-u, procesor Pentium 3 450 MHz, na Linuksa zamierzam przeznaczyć 10,5 GB przestrzeni dyskowej. Wydaje mi się, że będą potrzebne alternate.

//HarryPotter:

Dzięki, mieliście rację z tym Alternetem. Już działam na Ubuntu.