Problem z instalacją Ubuntu, lub XP

Witam. Jestem posiadaczem laptopa Acer Aspire 5720. Ostatnio coś się stało i przy uruchomianiu systemu laptop wiesza się na pasku ładowania. Postanowiłem zainstalować inny system. Niestety przy instalacji XP pisze, że nie może znaleźć dysku. Przy instalacji UBUNTU pojawia się problem, że instaluje i zainstalować nie może. Tzn całą noc może instalować i nie zainstaluje. Co zrobić by zainstalować jakiś system?

Jaki miałeś poprzednio system? Vistę?

Czy przed instalacją Ubuntu stworzyłeś partycję z systemem plików np. ext3? Na takim NTFS czy FAT Lina nie zainstalujesz.

Co do XP. Obecnie nic konkretnego mi do łba nie przychodzi.

A mi przychodzi :smiley:

Mistrz Yoda dziś zapewne powiedziałby:

Co do Ubuntu, to sprzętu w rękach nie mam, więc powiedzieć nie mogę na 100%, ale skoro piszesz, że instalacja jest już w toku, to nie wiem co robisz źle lub co powoduje, że nie da się zainstalować tego Linuksa.

Cześć,

Prawdopodobnie masz uszkodzoną strukturę dysku. Przeskanuj go jakimś narzędziem od “bad sectorów”. Nie stuknąłeś “przypadkiem” w coś laptopem?

Możesz jeszcze spróbować instalacji XP przełączając kontroler w tryb IDE w biosie laptopa, instalator powinien zobaczyć HDD, jednak przed instalacją XP zdecydowanie wskazane byłoby dysk przeskanować.

Pozdrawiam,

K.

To też może być przyczyną. Należałoby faktycznie przetestować dysk.