Problem z instalacją Ubuntu obok Windowsa

Witam. Mam pytanie odnośnie instalacji najnowszego Ubuntu (bodajże 16.04) obok Windows 7 home edition. Wczoraj zrobiłem kompletnego formata, pousuwałem partycje i postanowiłem, że podzielę dysk w sposób następujący: C - partycja z Windowsem ok. 150 gb, D - partycja z Ubuntu ok. 150 gb i E wolna partycja, także ok. 150 GB. Najpierw zainstalowałem Windowsa i podczas instalacji podzieliłem dysk. Potem odpaliłem z pendrive’a Ubuntu. Najpierw spróbowałem opcji instalacji Ubuntu obok Windowsa, ale nie było po drodze opcji zainstalowania Ubuntu na partycji D, którą wcześniej stworzyłem, tylko podział całego dysku 500 gb na dwie partycje root i home. Zrezygnowałem i wybrałem coś co się chyba nazywało opcje niestandardowe i tam już można było wybrać żeby zainstalować Ubuntu na istniejącej partycji oznaczonej chyba jako SDA3. Zainstalowałem ją i odpaliłem komputer. Liczyłem się z tym, że nie będzie zapytania na starcie o to, który system wybrać, ale w tej chwili nie mogę Ubuntu uruchomić nawet jak wchodzę przez F2 do biosa w bootowanie, bo po prostu tam go nie ma. Czy mógłbym ktoś mi podpowiedzieć jak to zrobić, żeby działało jak należy? Z góry dziękuję za pomoc.

płyta główna z uefi czy bez?