Problem z instalacją Ubuntu

Witam.

Kupiłem nowy dysk i chciałem zainstalować na nim Ubuntu 7.04. Najpierw chciałem uruchomić go z LiveCD i już był problem, ponieważ się nie włączył. Następnie spróbowałem go zainstalować na dysk twardy. Zainstalował się, lecz pod koniec instalacji wyskoczył mi błąd (KERNEL PANIC).

Próbowałem również zainstalowć także openSUSE. Zainstalował się, ale przy uruchamianiu zawsze się zawieszał.

Płyty były dobre, nie zawierały błędów, ponieważ u kumpla wszystko chodziło dobrze.

Potem jeszcze próbowałem Mandrive i Knoppixa i też nie działają.

Proszę Was pomóżcie.

Jeśli się zacina coś przy wlączaniu to doadj do kernela opcję nolapic (w pliku /boot/grub/menu.lst, na partycji z distrem)

Ale jak się nie umie zalogować to jak mam to zrobić?

I jeszcze jedno. Sformatowałem ten dysk i podłączyłem do kompa z Windowsem (jako drugi) i teraz jak podłączę tylko ten dysk to wyskakuje mi INWALID PARTITION … (dalej zapomniałem). No i nie mogę zainstalować Ubuntu, bo instalator się nie uruchamia (w biosie wszystko ustawione). Co zrobić żeby zainstalować??

noapic.

obejrzyj sobie filmik w dziale prezentacje o instalacji linuxa.

nolapic :wink: ale noapic też jest

marcin.szweda1 proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku icon_edit.gif

Złączono Posta : 02.11.2007 (Pią) 18:19

kawior102 , przestrzegam: nie pisz postów, które nie wnoszą nic do tematu. Twój post leci do kosza. Następnym razem będzie ostrzeżenie.