Problem z instalacją Visty 32bit

No… tak się stało, że musiałem załamać ręce. W celu sprawdzenia VISTY 32bitowej (wersja angielska) chciałem ją sobie zainstalować na sprzęcie:

  • AMD Athlon 64 X2 5000

  • MSI K9N NEO-F V3, nForce 560

  • Samsung 750 GB, SATA/300, 32MB, NCQ Spin Point F1

  • Radeon HD4870X2 Gainward 2GB GDDR5

  • DDR2 800MHz Geil Ultra (4x 1024MB) CL4

i wszystko niby przebiega normalnie (proces instalacji) po czym po pierwszym restarcie kompa (gdy pokazuje Completing instalation i odliczają się 3 kropeczki) po jakiś 2-4 minutach zawiesza się (przestaje reagować na wszystko - dla pewności po 3 próbie zostawiłem kompa na 2 godziny)

Może się ktoś już z tym spotkał? Szukałem po sieci odpowiedzi, jednak żadna mnie nie satysfakcjonowała (czyt. nie pomogła). Np. podczas ustawiania partycja, wgrałem drivery z CD dostarczonego z płyta główną)…

Pozdrawiam.

płytę z vistą masz dobrą? drajwery nie potrzebnie wgrywałeś w razie czego vista sama znajdzie co potrzebuje

Nie chce tego zmieniać na polską wersję.

Płytkę mam dobrą.

Napięcia w BIOSIE do tych pamięci ustawione dobrze (czyli 2.1V)

Próbowałem instalować na 2 kościach, jak i na jednej (aby był single channel).

Dalej nic.

może zresetowac bios?

Ehhh spróbuję upgrade BIOSU, zobaczymy czy to cokolwiek pomoże. Bo panowie z M$ są mało pomocni zaproponowali mi abym zainstalował napjierw XP a potem Viste :slight_smile:

#Poprawka - Update BIOSU o jedno oczko i udało się zainstalować… ufff

abonise ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.