Problem z instalacja Visty - Pomóżcie

Kupiłem nowy komputer. Dostałem do niego Viste Home premium do samodzielnego zainstalowania. wkładam płytę potem restartuję(tak było w instrukcji) i wtey pokazuje się czarne tło z bialymi literami. Sa tam jakieś informacje o tym co komp robi. NA dole trzeba wpisac datę i godzine a gdy wpisuje to nic się nie dzieje. wyskakuje tylko miejsce do wpisania komendy. Już konfigurowałem bios tak aby najpierw wczytywał CDRom ale to nie pomaga. Potem spróbowałem menedżerem tym gdzie się wymusza by coś sie wczytało i też nic. Niezbyt mogę go rozkręcić bo możliw żę nie podłączyli kabelka tylko samo zasilanie ale mam plombe i by mi gwarancja wygasła. Ten komputer ma Core 2 duo i 512mb ramu. MOże on jest poprostu zsłaby na Vise i trzeba zainstalować XP? Pomóżcie.

komputer przeznaczony dla Visty powinien posiadać przynajmniej:

Procesor : 1GHz 32 lub 64 bitowy

Pamięć RAM : 1GB

Karta Graficzna : SVGA 800x600 z supportem dla DirectX 9, driverem WDDM, 128MB pamięci graficznej, Pixel Shader 2.0 32bity na piksel

Dysk Twardy : 40GB

Wolne miejsce na dysku : 15GB

Inne : DVD-ROM, Audio, Internet

NO to ja mam lepszy procesor na pewno ale mam o 0,5gb za mało ramu. Czy to dlatego mam ten problem???

To nie wina Ram’u. Też miałem 512 MB ramu (obecnie 1GB) i wszystko poszło bez problemu (instalacja i praca). Może płytka?

Płytkę próbowałem i oryginała i jeszcze miałem przegrywaną i bylo to samo więc to tez nie to.

a spróbuj najpierw wsadzić płytke z xp jak wystartuje i zacznie sie instalować to znaczy że z kompem jest ok.

http://www.vista.pl/download/folder,105,plik,1463/

http://www.vista.pl/download/folder,105,plik,457/

Zainstaluj XP z SP3 bedziesz miał spokój,wydajność i komfort :slight_smile:

Jasne z SP3 na pewno będzie miał spokój… tylko potrzeba “odrobiny” szczęścia :twisted:

u mnie sp3 siedzi na trzech xp i jeszcze nic sie nie przycieło, fakt po instalce wraca do standardowych ustawień, ale zawsze można go z instalka zintegrowac, a Vista = ME :stuck_out_tongue:

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 0:35 został dopisany post przez DarkPeter

a z tego co wiem bez problemu zamienia orginała Visty na XP-ka

Moze poprostu BIOS nie odpala plytki. Sam mam 512 ram i Viste Home Basic. Zero problemów, komfort i wygoda.

No tak ale problem tkwi w tym że ja nie mam Xp.