Problem z instalacja VIsty

Witam. Mam problem z instalacja visty. Kupilem laptopa Acer 5920G niestety system od samego poczatku czesto sie zawieszal i wyskakiwaly bledy. Postanowilem przeinstalowac ten system na XP. Podczas instalacji Xp wystapil jednak blad i instalacja zostala przerwana. Teraz nie moge odpalic instalatora visty. Mam oryginalna wersje tego windowsa, nie dostalem jednak plyty a sam numer seryjny. Podczas wlaczania komputera wyswietla sie komunikat

“Brak pliku NTLDR, nacisnij ctrl+alt+del aby zrestartowac” pomocy…

Podczas jak włączasz lapka to na ekranie pokaze się f11to run recovery lub coś podobnego i to odpal.

A coś więcej o tym błędzie możesz napisać??

no wlasnie tylko tyle pisze, nie ma nic wiecej

To zdobądź płytę legalną visty i zainstaluje ponownie-formatując dysk oczywiście dokładnie i po sprawie.xp nie mógł się zainstalowac bowiem może mieć problem z poprawnym wykryciem dysku twardego(ach te nowe technologie);p

Jak naciśniesz to nic się nie dzieje??

Wchodzisz w BIOS > Integrated perigherals, szukasz tam USB keyboard support i dajesz na enabled. Jak nie ma takiej zakładki to szukasz w BIOSIE USB keyboard support.

a z tym f11 to nic nie dziala, pisze na poczatku zeby wcisnac f2 aby wejsc do biosa lub tez w biosie moge ustawic na f12 aby wybrac z czego bootowac komputer, a gdy wybieram cd nic sie nie dzieje:(

spróbój kombinacje alt+f11 powinno pomóc wtedy będziesz miał mini os z recovery systemu

niestety to nic nie daje

Brak pliku ntldr? Pożycz od kogoś płytkę z windowsem i nie będzie problemu to ten błąd jest spowodowany uszkodzoną płytką…

Witam.

Kupiłem sobie lapka acer aspire 5720 z z orginalną vista lecz nie mam płytki z systemem tylko nalepkę z kodem. Ponoć system jest gdzieś na twardym. Problem w tym, że nie wiem gdzie.

Prosze pomocyyyy! !!

Witam.

Kupiłem sobie lapka acer aspire 5720 z z orginalną vista lecz nie mam płytki z systemem tylko nalepkę z kodem. Ponoć system jest gdzieś na twardym. Problem w tym, że nie wiem gdzie.

Prosze pomocyyyy! !!

Jest pod tytułem “recovery”

viewtopic.php?f=22&t=274486