Problem z instalacja Visty

Witam. Mam problem z instalacja systemu operacyjnego VISTA w wersji 64-bitowej. Na komputerze wgrany jest Windows XP tylko, że w wersji 32-bitowej. Nie mogę zainstalować Visty z Windows XP, kiedy chce uruchomi instalator pojawia mi się taki komunikat;

" Nie można uruchomić instalatora w tej wersji systemu operacyjnego. Aby zainstalować system Windows, spróbuj wykonać rozruch z innego nośnika instalacyjnego."Jest jakiś sposób zainstalowania VISTY na Windowsie XP lub inny wariant? Tak dla ścisłości oby dwa systemy są oryginalne.

A takie pytanie podstawowe masz procesor 64 bit ?

Zaraz sprawdze ale juz miałem zainstalowaną Vistę na tym komputerze, ale zrezygnowałem z niej z powodu małej wydajnosci ;? Teraz mam 3 GB RAM i chce zobaczyć jej wydajność

to sprawdz to po1

po2 z tego co sie doczytalem probujesz wlaczyc instalke Visty z systemu uruchomionego XP

a probowales z biosa? tzn zbootowac płyte przed jakimkolwiek uruchomieniem XP

Systemu 64b nie uruchomisz z pracującego systemu 32b [x86] .

Musisz uruchomić z botowalnej płyty DVD [przestawić w biosie na start z CD/DVD] .

Zamiast próbować instalacji z poziomu Windowsa XP należy uruchomić komputer z płyty instalacyjnej Visty.

Muszą być dwie partycje, oddzielnie dla każdego systemu (lepiej nie próbować instalacji dwóch systemów na jednej partycji). I trzeba uważać, na której się instaluje, bo obydwa systemy nazywają swoją C:, jak są tych samych rozmiarów łatwo o pomyłkę.

Ja mam pytanie jak otworzyć tą płytę w biosie. Podczas startu wchodze w “boot menu” i nie cie che sie właczyć. Próbowałem nacisnac kazdy klawisz i nic , jak by sie klawiatura popsuła :? Wiec prosiiłbym o porade w tej sprawie, najlepiej tak krok po kroku :slight_smile:

Operujesz strzałkami , do rozwinięcia Enter , + - na klawiaturze numerycznej .

Jeśli klawiatura nie działa w biosie można zmienić klawiaturę np. podpięta USB zmień na PS2 [jeśli posiadasz]

Jeśli nie pomaga , można zresetować bios na zworce [lub wyjąć baterię] i ustawić bios .