Problem z instalacją Visty

witam.

mam problem z zainstalowaniem visty RC1. Podczas instalacji wszystko przebiega ok. do czasu rozpakowywania plików, przy około 20% postępu pojawia się "niebieski ekran " . Próbowałem czystej instalacji jak i uaktualnienia win XP, nawet klawisz F8 nie pomógł, prawdopodobnie problem tkwi w sprzęcie, ale nie jestem pewny. Może ktoś się już spotkał z taką sytuacją i potrafi mi pomóc. Moja konfiguracja to:Asus A7V333, AMD Athlon 2000XP, Ati 9200, 512DDR, Maxtor 60GB ATA133,

Co to za model?? jeżeli jest to jakiś “flagowy” egzemplarz 64Mb/64bit lub nawet 128Mb/64bit to zapewne tu bedzie przyczyna , po drugie nie ma sensu instalować visty na takiej karcie graficznej bo nie ma i nie bedzie do niej sterów , najsłabsze karty jakie vista “akceptuje” to radeon 9500 lub ge-force 5100 i od takich modeli począwszy do najnowszych można pobrać stery pod Viste.

Etam ja miałem Vista na Radeon 7000 VE 64/64. Sterowniki zainstalowane od XP i wszystko było ok po co mi Aero Glass… każdy instaluje Viste tylko dla tego efektu?

Od takich kart Vista obsługuje aero glass ale nie powiedziane jest, że nie można mieć słabszych kart.

Nie każdy instaluje dla efektu aero , część tak , część zapewne z ciekawości , dla mnie z początku była to ciekawość , ale z ciekawości zrobił się podstawowy system i tak już pozostanie , co do instalacji na słabszych kartach , wygląda na to że starsze wersje Visty “wchodziły” na takie kompy i być może stery od XP pasowały , ale począwszy od wersji RC1 nie da się zainstalować sterowników od XP , RC1 na radeonie 9550 załanczała aero , RC2 już niestety nie (po kombinacjach w rejestrze jakoś działa) więc wbrew przypuszczeniom że czym bliżej wersji finalnej tym wymagania sprzętowe będą mniejsze to tu raczej nastąpiła pomyłka i obecnie do w miare poprawnej pracy Visty wymagany jest minimum Radeon 9800 , co bedzie w wersji finalnej zobaczymy , może sie okazać że wymagana będzie karta z serii radeonów X.

To w moim przypadku była to magia :stuck_out_tongue: bo jakoś zainstalowałem stery od XP na 5600 i 5728.

Witam wszystkich.

Ja natomiast mam problem z uruchomieniem visty z CD. Sciagnelam viste ze strony microsoft i zgralam na plyte ale po odpaleniu plytki z vista nic sie nie instaluje , malo tego to jest to spakowane jak probuje rozpakowac viste to rowniez nie mozna.Mial ktos taki sam problem?

Czy dobrze zrozumialem - vista ściągnięta z Microsoftu została skopiowana na CD :o ?? Przecież to jest obraz płyty i jako taki trzeba go nagrać a nie po prostu zgrać na płytę. Są do tego odpowiednie programy które nagrywają obraz płyty i takowego trzeba użyć.

Złączono Posta : 19.10.2006 (Czw) 18:54

Ja mam Radeona starszego co prawda bo X600 który wypada ledwo-ledwo w porównaniu do R9800 który z Vistą poprostu śmiga bedąc znacznie starszą konstrukcją. Tak więc z kąd te informacje ??? :o