Problem z instalacja W7

Podczas instalacji Windows 7 gdy pruboboje utowrzyc nową partycje wyksakuje mi blad, : Nie można utworzyc nowej partycji w wybranym nieużywanym miejsu.[błąd:0x80070017’" , a gdy klikam dalej “Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji, ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej.Aby uzyskać więcej informacji, zobacz plik dziennika instalatora systemu Windows”

Probowalem zmieniac tryby dysku IDE itp. nic to nie dało. Probowalem użyc gparted, ale na nim pokazuje się tylko włozony pendrive, a dysku nie widać.

( Instaluje system z usb, poniewaz nie ma w notebooku stacji dyskow)

Laptop: emachinesdm350

procesor intel atom n450 

ram 1gb 

hdd 160 gb

http://windows7forum.pl/blad-0x80070017-podczas-instalacji-windows-7-1851-t

  1. Zrób testy RAM - MEMTEST 5.0

  2. Przygotuj pendriva za pomocą RUFUS lub WinSetupFromUSB

  3. Staraj się nie korzystać ze złączy USB 3.x podczas instalacji z pendriva lub napędu zewnętrznego.

  4. Usuń wszystkie partycje z dysku można to zrobić DISKPART’em przed instalacją systemu:

Uruchom konsole systemu windows w instalatorze

Wpisz DISKPART

list disk

select disk x

GDZIE X TO LICZBA OZNACZAJĄCA TWÓJ DYSK UWAŻAJ ŻEBY NIE WYBRAĆ PENA

clean

exit

  1. następnie już postępuj tak jak podczas bezproblemowej instalacji systemu.

 

Daj znać czy pomogło

 

Nagrałem windowsa na pendriva za pomocą rufusa, wykonałem czynności poprzez disk part i dalej nic.:

EMTEST 5.0 chyba nie da się odpalić bez oprogramowania, więc hcyba nie mam jak sprawdzić ramu.

Poszukaj czegoś w biosie sata controller i ustaw AHCI.

A czy aby na pewno obraz tego Windows’a jest poprawny i działający ? Ja miałem identyczny komunikat jak miałem zepsutą płytę :wink:

Jeżeli w programie Gparted widziany jest tylko Pendrive, to sprawdź czy w prawym górnym rogu owego Gparted nie da się z rozwijanego menu wybrać innego dysku. Jeżeli dysk nie da się znaleźć również w Gparted to problemu trzeba szukać w biosie komputera lub założyć to, że dysk jest uszkodzony i wymaga wymiany. Jeśli nie znajdziesz dysku w Gparted przejdź do biosu komputera i sprawdź czy tam dysk jest wykrywany. Jeżeli dysk jest wykrywany to trzeba tak czy inaczej przeprowadzić jego diagnostykę. Do tego celu możesz użyć programu MHDD lub Vivard. Jeżeli już uda się dotrzeć do dysku to najlepiej przed instalacją przeprowadź zerowanie dysku. Tym sposobem dokumentnie usuniesz z niego dane i będziesz mógł od nowa utworzyć partycje w celu instalacji systemu.

Zajrzyj tutaj, jest kilka opcji, w tym te podane wyżej.