Problem z instalacją wersji 64-bit, problem z powrotem do 32


(Szwagier0s2) #1

Witam!

Kupiłem niedawno poleasingowy komputer i oryginalną płytką Win7 64-bit Home Premium, do zregenerowanych komputerów. Odpalając rozruch z płyty instalacja się włącza, wybór języka, przechodzę do instalacji, wybieram partycję, instalacja się włącza, kopiowanie plików elegancko (100%), przechodzi do rozpakowywania plików i zatrzymuje się na 0%.

Wyskakuje błąd "System Windows nie może zainstalować wymaganych plików. Upewnij się że wszystkie pliki niezbędne do instalacji są niezbędne, a następnie ponownie uruchom instalacje." Płytka jest nowa, nieużywana, żadnych rysek.

Oddałem po tym komputer do serwisu, gdzie go zakupiłem i zainstalowali mi system. Wszystko fajnie, działa, ale widzę że to wersja 32-bit, więc łapie mi tylko 3,25 GB ram-u. Po paru dniach na tym komputerze (dzisiaj) stwierdziłem, że pozostały ram będzie potrzebny, więc muszę zainstalować wersję 64-bit. Włączam instalację z nadzieją, że tym razem nie będzie problemów i... to samo: błąd podczas rozpakowywania plików i stoi na 0%.

Mimo że instalacja się anulowała i (wg. systemu "żadne zmiany nie zostały wprowadzone") to stary system nie chce się uruchomić. Sprawdziłem, że zmieniło folder windowsa na windows.old. Podmieniłem nazwę na zwykły windows i komputer się włącza, ale tylko do ekranu logowania, gdzie wyskakuje "logowanie usługi profilów użytkowników nie powiodło się. Nie można załadować profilu użytkownika." Stworzyłem już przez tryb awaryjny i "control userpasswords2" nowego użytkownika i dalej to samo niestety.

I teraz, o ile ktoś tu dzielnie dotrwał: Jak mam zainstalować wersję 64-bit, jak ominąć ten błąd, lub ewentualnie, jeśli innej opcji nie ma, jak przywrócić stary system 32-bitowy, na którym dalej są wszystkie dane (nie formatowałem). Na danych mi nie zależy, przez parę dni niewiele się uzbierało. Płytę mam tylko 64-bitową. Proszę o pomoc.

Sprzęt to: DUAL CORE E5200 2X2500 MHZ 4096 DDR3 160GB SATA INTEL GMA 4500 HD


(Scorpions.B) #2

Pobierz obraz systemu w wersji 64 bitowej z internetu w wypal na płycie i spróbuj zainstalować.


(Szwagier0s2) #3

Poszło. Zainstalowany 64-bitowy. Sposób? Parokrotne wyjęcie i włożenie dysku w trakcie instalacji...


(Scorpions.B) #4

System po tym zabiegu działa prawidłowo? Pytanie z czystej ciekawości :wink:


(system) #5

Po prostu jak płyta czysta, bez rysek to była wina napędu... Instalator Win7 jest bardzo czuły, i często wywala ludziom takie problemy.