Problem z instalacją Win xp prof

Witam!

Mam problem z instalacją Win xp prof. w miejsce win xp home.

Objaśnię mniej więcej po kolei o co chodzi… Otóż wkładam cd z win xp pro uruchamiam komputer od nowa. Włącza się instalator w dosie oczywiście. Wgrywa sobie pliki potrzebne do instalacji. Następnie pokazuje sie okno z informacją o dysku i o partycjach. Problem w tym, że nie ma tam żadnej partycji jest tylko obszar nie podzielony na partycje mało tego ten obszar to tylko 1/3 dysku czyli ok 110 gb z 320. powiem tylko, że jak wkładam cd z win xp home i przeprowadzam procedure jak wyżej to partycje są podzielone i sformatowane i instalacja przebiega standardowo… Jeżeli możecie mi doradzić co robić to bardzo prosze o pomoc. Powiem jeszcze tylko, że próbowałem robić partycje w instalatorze win xp home i pozniej jeszcze raz wlaczyc prof ale to nic nie dalo ciagle widzialo tylko wyzej wymieniona wartosc 110 gb nie podzielona na partycje. Komputer jest nowy podam jego konfiguracje:

Procek: Intel Pentium Dual CPU 1.8 GHZ

Ram: 3 GB Kingston

Grafika: Gigabyte GeForce 9600 GT 512 Mb PCI EX…

Płyta Główna: Gigabyte GA-P35-S3G

Dysk fizyczny: SAMSUNG HD322HJ (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Napęd dysków optycznych: TSSTcorp CDDVDW SH-S203P

Bardzo proszę o szybką odpowiedz! Z góry dziękuję

Marek

Pewnie masz płytę instalacyjną XP bez zintegrowanego SP1/SP2 i dlatego instalator nie widzi całej pojemności dysku. Rozwiązaniem jest utworzenie w instalatorze tylko jednej partycji na system (powiedzmy 30GB - na reszcie dysku nic nie twórz), a po zainstalowaniu się systemu pierwszą rzeczą jaką zrób to wgraj SP2 i wtedy system uzyska dostęp do całej powierzchni dysku. Dodatkowe partycje utworzysz już pod Windows z poziomu “zarządzanie dyskami” w narzędziach administracyjnych.

Właśnie sciągam dodatek service pack 2 zobaczymy co z tego będzie… Narazie dziekuje za szybką odpowiedz mam nadzieję ze to podziała… Dam znać jak skończę. :wink:

Pozdarawiam!

Marek

albo ściągnij service pack 3 do xp’ka

Dziękuję bardzo. Zadziałało, podzieliłem partycje i wszystko jest już ok. Jeszcze raz dzięki! :wink:

Pozdrawiam!

Marek