Problem z instalacją Win XP w acer 5930

Pierwszy raz instaluję Winde XP w notebooku i pierwszy raz mam do czynienia z (dosyć dziwnym) BIOSEM w lapku, który jest jakby okrojony w porówananiu z BIOSEM w moim stacjonarnym pc. Mianowicie, ładują się jakieś instrukcje, wydaje mi się jakbym miał zainstalowane cos z LInuxa juz na lapku (xd?), ktorego kupiłem bez systemu, po czym wyskakuje pewien błąd, (do tej pory nie wiem o co biega) i lap. sie wiesza. Probowalem bootować z cd/dvd i po instalacji wstępnych sterów, wysakkuje, błąd, ktory rzekomo mowi o uszkodzonym HDD. mozliwosci wirusow, i tego typu problemy. Czy ktoś może pomóc ?

czy wogołe mozna zaisntalować, pod ten laptop xp’ka jesli na w opisie przedmiotu jest info o tym, iż te acer produkwoane sa pod viste ?

Ten Acer wychodzi z Vista, jeżeli chcesz zmienić na XP musisz zmienic ustawienia w BIOS dla SATA z AHCI na IDE. w przeciwnym razie XP się wysypie podczas instlacji.

Bedziesz potrzebował także drivery pod XP. Poszukaj tutaj http://www.driversdown.com/

myślałem o tej zmianie metodą prób i błędów, ale aż na tyle się na biosie nie znam. ;d dzieki sprobuję ;d