Problem z instalacją Win Xp

Witam wszystkich mam taki problem mianowicie chce zainstalować windowsa XP początkowa faza instalacji przechodzi bez mniejszych zastrzeżeń (oprócz komunikatów że nie można skopiować - ale po naciśnięciu Ponów kopiuje sie normalnie) nastepmnie następuje restart i jak wchodzi do typowej instalacji zawiesza się albo wyskakuje jakiś błąd na niebieskim tle. Próbowałem zainstalować już 3 windowsy z różnych źródeł i nan stop to samo :frowning: Mam nadzieje że mi pomożecie

Ps.

Bios juz resetowałem

Siemka, ja też mam taki sam problem a jak zainstalujesz od nowa biosa to ci nic nie da ja dałem do informatyka i on mi to z ledwością zrobił mam małe pytanko skąd ściągnełeś biosa? Bo potrzebuje!

Nie isnstalowałem nowego biosa tylko go zresetowałem przez wyjęcie baterii z płyty głównej. A nie wiesz co ten informatyk zrobił zeby działało ??

Z jakich źródeł?? Jeśli piraty to się nie dziwię.

njiestety nie wiem ale cos mi mówił ze procesor musze wymienić ale ja go nie słucham :stuck_out_tongue: bo moim zdaniem to on sie przegrzewa i wyskakuje blue screen ja sądze (od niedawna nie sprawdzana metoda) że powinien mieć wspomagany drugi wiatraczek albo mieć jeden i mocniejszy wiatraczek a ile twój kompa ma lat? Mój ma 4 i to może być wina starzenia się wentylatora.

PS: Jeśli masz gg to napisz!

Spróbuj zainstalować tego Windowsa (ze swojej płytki) na innym komputerze.

Albo kup nowy dysk twardy…

Z płytki właśnie nie da rady zaraz będe próbował zainstalować winde 98 a potem upgradować ją do xp zobaczymy co z tego wyjdzie

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 11:28

Szmal na innych kompach instaluje się normalnie. Dysk tez jest dobry bo np. win 98 zainstalował się bez problemów ale upgrade do XP niestety nie :frowning: non stop wywala niebieski ekran :frowning: Sam już nie wiem co mam robić. Komp to Athlon 1900+, 512 RAM, Gforce2mx 32 mb, twardy 2x80gb. Spotkał się ktoś jeszcze z taką sytuacją ?

PS.

Zapomniałem dodać że przed instalacją też się resetował sam przeszedł faze wyświetlania informacji z biosa i reset i tak w kółko było. Pozdro

Przepisz komunikat błędu.

(CHYBA UCIEłO BO ZACZEłO SIę OD) komputer.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop,ponownie uruchom komputer.Jeżeli ten ekran pojawia się ponownie wykonaj następujące kroki.

Upewnij się czy wszelki nowy sprzęt i oprogramowanie są poprawnie zainstalowane.

Jeżeli jest to nowa instalacja,poproś producenta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje systemu windows,które moga być potrzebne.

Jeżeli problemy będą sie powtarzać , wyłacz lub usuń wszelki nowo zainstalowany sprzęt i oprogramowanie.Wyłącz opcje pamięci BIOS, taki jak buforowanie i przesłanianie. Jeżeli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego ponownie uruchom komputer naciśnij klawisz f8, aby wyświetlic zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz tryb awaryjny

Informacje techniczne

*** STOP: 0x000000D1 (0x8000F874, 0x0000000C, 0x00000000, 0xF84922BB)

*** atapi.sys- Addres F84922B base at F8490000, DateStamp 3d6ddb04

Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci

Zrzut pamieci fizycznej został zakończony

W sprawie dalszej pomocy skontaktuj sie z administratorem systemu lub obsługą techniczną.

I co wy na to ??

Do sprawdzenia w pierwszej kolejności pamięć RAM programem: Memtest. Jest to wersja ISO programu którą wypalasz na płytce i bootujesz z niej kompa. Nie potrzebny jest do tego system. Jeśli masz więcej jak jedną kość pamięci to testujesz je każdą osobno.

Pamięć jest OK nie wiem co się może dziać :frowning: próbowałem już chyba każdej kombinacji sprzętowej i cały czas to samo

skąd wiesz ??

motyka91

Post kosmos,chyba chcesz kolejne ostrzeżenie - jeszcze chwila.JNJN

bo wczoraj włożyłem nową i w sklepie sprawdzali :slight_smile: