Problem z instalacją Win XP

Witam.!

Mam mały problem. Chciałem zrobić format Windowsa XP.

Wszedłem do biosa w Advanced BIOS Features zmieniłem first boot na cd-room. Zapisałem i wyszedłem z biosa. Potem miała się pokazać informacja aby wcisnąć dowolny klawisz aby spowodować rozruch płyty, nacisnąłem dowolny klawisz. A tutaj nagle wyszło okno tak jakbym chciał do trybu awaryjnego się dostać.

Nie chce od razu z poziomu windy instalować windowsa bo najpierw chce sformatować dysk C:.

Czy możecie mi pomóc?

Z góry dziękuję ;]

Witam.A czy ustawienia Biosa są prawidłowe,tzn data i czas??Bo ja nie to bateryjka do wymiany! !!

nie masz przypadkiem laptopa ?

Nie wiem ale to dla tego nie chce się uruchomić płytka?

Kompa mam nie cały rok to bateryjka mogła się już zepsuć?

Ile to kosztuje?

@up

nie, mam zwykły stacjonarny komputer.

Wchodzisz w BIOS > Integrated perigherals, szukasz tam USB mouse support i dajesz na enabled. Jak nie ma takiej zakładki to szukasz w BIOSIE USB mouse support.

Może wyda się to głupie, ale jak dostajesz komunikat, aby wcisnąć dowolny klawisz, to nie wciskaj klawisza Enter, ale dowolny inny klawisz, np jakąś literkę. To wbrew pozorom często pomaga.

Możesz też najpierw wyzerować dysk, ale usunie to wszystkie dane z niego. Zrobisz to programem Killdisk: http://www.killdisk.com/

Dobra ale jak wyczyszczę tym kill diskiem to czy potem będę mógł spokojnie instalować Windowsa bez problemów?

Tak, tylko, że dysk będzie jak nowy, czyli nawet bez partycji. Trzeba będzie go podzielić na nowo i sformatować. Wszystko zrobisz podczas instalacji.

ok próbuje troche się boje ale ok…

Tylko, jeżeli Masz coś ważnego, to zrób sobie kopię tych danych. Bez tego, danych już raczej nie odzyskasz.

Bać się nie ma czego. Przed sprzedażą dysku powinno się zawsze zerować dane, aby niepożądana osoba nie miała do nich dostępu.

Spoko już wszystko na płytach ;]

a propo bateryjki ja nie mam i mi chodzi wszystko ok :lol:

A może cyrki z partycjami są niepotrzebne sprawdź jeszcze raz ustawienia w boot sequence a jeśli nie to sformatuj partycje np d pod systemem i na nią zainstaluj system a tamten wywal … a puzniej w menadżerze partycj zamień literki d na c i z głowy :slight_smile: to tylko taka luźna sugestia z mojej strony