Problem z instalacją Win98

Słuchajcie nie chce mi sie zainstalować 98. Nie wiem czemu. Formatuje już 2 radz z dyskietki systemowej (takiej tam) i nic. Jak wsadziłem płyte po pierwszym formacie to wywalił mi o jakimś dysku 512 pojemności nie sformatowany. Używałem wcześniej GParted. Nie wiem co jest. Już udało mi sie, żeby formatował z dyskietki to i tak sukces. Prosze was o help! !!

Piszesz dużo, a w zasadzie nie piszesz nic konkretnego i jeszcze oczekujesz odpowiedzi. Biorąc w takim razie, tak na domysł to należałoby powiedzieć , że aby zainstalował sę windows 98 to partycja na której się chce ten system zainstalować musi być sformatowana w systemie fat32. Mówi ci to coś? (Takiego systemu jak np NTFS, po prostu windows 98 nie rozpoznaje.)

Do tej pory:

  1. Z trybu naprawy XP sofrmatowałem dysk.

  2. Z dyskietki 98 sformatowałem dysk.

Instalka 98 wykrywa mi dysk 512 nie wiem czemu. Przez ten dysk nie chce mi sie instalnąć.

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Dobra. Działa. Tyko jak dam dalej w pierwszym oknie instalacji (czyli okono gdzie informujmują i piszą, że to instalator) to ekran robi mi sie ciemny ale nadal jest włączony i nic. Zostawiłem to nawet na 2h (poszedłem czytać książke) i nic. Z orginału i kopii to samo.

No i problem rozwiazany.kolega miał podobny problem na starym kompie ale nie pamietam jak to robilismy ;/

Postaraj sie przypomnieć. Potrzebuje najlepiej dzisiaj.

Sprobuj tak:

Podłącz dysk który chcesz sformatować do kompa gdzie masz windows XP. Wejdz w ZARZĄDZANIE DYSKAMI w WIN XP i usun calkowicie partycje z dysku (klik prawym na ten dysk i daj USUN DYSK LOGICZNY ) który chcesz sformatować. Następnie podłącz go ponownie do starego kompa włóż płytkę instalacyjna z WIN 98 i rozpocznij instalacje(nie wkładaj dyskietki startowej tylko rozpocznij instalacje z płyty CD) . System wykryje że dysk nie posiada partycji i utworzy odpowiednia i ja sformatuje. Miałem coś podobnego i ten sposób mi pomógł.

POZDRO :mrgreen:

W tym problem, że nie chcce formatować go całkowicie. Mam tam dane, które muszą tam być. Musi byc jakiś inny sposób.

Chyba sie nie zrozumieliśmy. Zacznijmy od początku masz stary dysk na którym chcesz zainstalować WIN 98. Ile ten dysk posiada partycji?? Jezeli 2 to usuń tylko partycje C gdzie był zainstalowany system. Jezeli na tym dysku nie było żadnych partycji to ciężko będzie to zrobić. Proponuje wszystkie dane z tego dysku skopiować na dysk na którym masz WIN XP i potem go sformatować sposobem o którym pisałem.

POZDRO :smiley:

EDIT

Najbezpieczniej będzie skopiować dane na dysk na którym jest WIN XP i potem stary dysk sformatować .

Mam 3 partycje. Chciałbym zainstalować bez takich ceregieli bo mi sie nie chce. Już kiedyś na swoim starym (innym niż ten, na który nie chce wejść 98) instalowałem XP po 98 i 98 po XP. Nie było żadnych problemów. Ten co teraz instaluje to tyle że łoooo…

Spróbuj tak:

  1. Usuń partycje c przy pomocy fdisk(c to chyba partycja startowa czy jakoś tak)

2.Stwórz nową partycje

3.Format

4.Instalka

Powinno pomóc, przed tym radził bym zrobić jakąś kopie na dvd, itd.