Problem z instalacją Win98

(Bartekviper) #1

Słuchajcie nie chce mi sie zainstalować 98. Nie wiem czemu. Formatuje już 2 radz z dyskietki systemowej (takiej tam) i nic. Jak wsadziłem płyte po pierwszym formacie to wywalił mi o jakimś dysku 512 pojemności nie sformatowany. Używałem wcześniej GParted. Nie wiem co jest. Już udało mi sie, żeby formatował z dyskietki to i tak sukces. Prosze was o help! !!

(floyd) #2

Piszesz dużo, a w zasadzie nie piszesz nic konkretnego i jeszcze oczekujesz odpowiedzi. Biorąc w takim razie, tak na domysł to należałoby powiedzieć , że aby zainstalował sę windows 98 to partycja na której się chce ten system zainstalować musi być sformatowana w systemie fat32. Mówi ci to coś? (Takiego systemu jak np NTFS, po prostu windows 98 nie rozpoznaje.)

(Bartekviper) #3

Do tej pory:

1. Z trybu naprawy XP sofrmatowałem dysk.

2. Z dyskietki 98 sformatowałem dysk.

Instalka 98 wykrywa mi dysk 512 nie wiem czemu. Przez ten dysk nie chce mi sie instalnąć.

(JNJN) #4

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

(Bartekviper) #5

Dobra. Działa. Tyko jak dam dalej w pierwszym oknie instalacji (czyli okono gdzie informujmują i piszą, że to instalator) to ekran robi mi sie ciemny ale nadal jest włączony i nic. Zostawiłem to nawet na 2h (poszedłem czytać książke) i nic. Z orginału i kopii to samo.

(Conrad256) #6

No i problem rozwiazany.kolega miał podobny problem na starym kompie ale nie pamietam jak to robilismy ;/

(Bartekviper) #7

Postaraj sie przypomnieć. Potrzebuje najlepiej dzisiaj.

(C Oolt) #8

Sprobuj tak:

Podłącz dysk który chcesz sformatować do kompa gdzie masz windows XP. Wejdz w ZARZĄDZANIE DYSKAMI w WIN XP i usun calkowicie partycje z dysku (klik prawym na ten dysk i daj USUN DYSK LOGICZNY ) który chcesz sformatować. Następnie podłącz go ponownie do starego kompa włóż płytkę instalacyjna z WIN 98 i rozpocznij instalacje(nie wkładaj dyskietki startowej tylko rozpocznij instalacje z płyty CD) . System wykryje że dysk nie posiada partycji i utworzy odpowiednia i ja sformatuje. Miałem coś podobnego i ten sposób mi pomógł.

POZDRO :mrgreen:

(Bartekviper) #9

W tym problem, że nie chcce formatować go całkowicie. Mam tam dane, które muszą tam być. Musi byc jakiś inny sposób.

(C Oolt) #10

Chyba sie nie zrozumieliśmy. Zacznijmy od początku masz stary dysk na którym chcesz zainstalować WIN 98. Ile ten dysk posiada partycji?? Jezeli 2 to usuń tylko partycje C gdzie był zainstalowany system. Jezeli na tym dysku nie było żadnych partycji to ciężko będzie to zrobić. Proponuje wszystkie dane z tego dysku skopiować na dysk na którym masz WIN XP i potem go sformatować sposobem o którym pisałem.

POZDRO :smiley:

EDIT

Najbezpieczniej będzie skopiować dane na dysk na którym jest WIN XP i potem stary dysk sformatować .

(Bartekviper) #11

Mam 3 partycje. Chciałbym zainstalować bez takich ceregieli bo mi sie nie chce. Już kiedyś na swoim starym (innym niż ten, na który nie chce wejść 98) instalowałem XP po 98 i 98 po XP. Nie było żadnych problemów. Ten co teraz instaluje to tyle że łoooo.....

(Krasnalek52pl) #12

Spróbuj tak:

1. Usuń partycje c przy pomocy fdisk(c to chyba partycja startowa czy jakoś tak)

2.Stwórz nową partycje

3.Format

4.Instalka

Powinno pomóc, przed tym radził bym zrobić jakąś kopie na dvd, itd.