Problem z instalacją windows 10 - instalator nie wykrywa dysku ssd

Dzień dobry, próbuje właśnie zainstalować na nowo włożonym dysku SSD do laptopa który działa normalnie pod linuxem ale kłuci się z instalatorem Windowsa 7 i 10 i nie wykrywa mi go.

Załączam zdjęcia jaki to dysk z GParted oraz zdjęcie błędu z instalatora Windowsa.

Zmień w gparted tablicę partycji na GPT.

zmieniłem…

i niestety nie pomogło… co teraz mogę zrobić ?

Może ustaw system plików ntfs.

Nie pomogło

Zerknij tutaj:
https://www.diskpart.com/articles/windows-wont-install-on-ssd-4348i.html#H2-2

Jakiego laptopa?
Jeśli Windows nie widzi dysku, to znaczy, ze jakiś kontroler albo nie ma sterowników, albo nie przekazuje właściwie informacji o dysku. Czasami na ten przykład w biosie są różne opcje dotyczące dysków - np. raid (który czasami trzeba włączyć, czasami wyłączyć). Dodatkowo na stronie producenta może być sterownik kontrolera dysków, SATA, czy też raid (jak tam producent lubi to nazywać) i taki sterownik sobie trzeba pobrać i załadować podczas instalacji.

Odpuściłem ale dzięki za pomoc

Witam. Wczoraj kupiłem nowego lapka firmy Acer bez systemu operacyjnego. System wgrywałem z wcześniej przygotowanego pena. Oczywiście Win 10. Miałem ten sam problem. Instalator nie widział dysku. Męczyłem się cały wieczór i nic. Dziś rano spróbowałem ponownie z tym, że pobrałem wcześniej sterowniki do płyty ze strony producenta i wrzuciłem na pena. Gdy pojawiła się pusta tabelka z wyborem partycji do instalacji wszedłem w wyszukaj sterownik. Wybrałem jeden z wcześniej pobranych i oczywiście rozpakowanych plików. Trochę wyszukiwało i jest. Po chwili w pustej tabelce pojawiły się partycje. Aktualnie instaluję pozostałe stery i aktualizuję. Wszystki śmiga elegancko. Celowo nie piszę o wcześniejszym skonfigurowaniu biosu bo w tym temacie już chyba wszystko zostało napisane. Powodzenia i mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże innym😉