Problem z instalacją Windows 10

Zmienić Disabled na All Enabled, potem Enter.
Zmianę potwierdzić jeszcze klawiszem F10 i zrestartować komputer.
Jest to tzw. ustawienie standardowe (default) w Twoim BIOSie. Innych możliwości zmian w BIOSie nie widzę.

Teraz to nawet te okno mi się odpalić nie chce

wyskakuje mi takie coś podczas ładowania instalacji

Spróbuj uruchomić jakiś linux live/usb i podaj co się dzieje.

Komunikat mówi o braku kontaktu płyty głównej z napędami bootowalnymi (dyskiem twardym, napędem CD itp.) Nie wiem dlaczego. Można jeszcze w głównym oknie BIOSu wybrać pozycję Load Optymized Defaults, potwierdzić zmianę “Y” i zrestartować komputer.

Dalej nic

Może to być dlatego że mam odłączony napęd cd?

Ale ja próbuję instalować z pendrive, więc co ma do tego napęd cd?

Nie wiem, ale komunikat na tym obrazku sugeruje, że błąd polega na braku, między innymi, urządzenia w rodzaju CD-ROM.

Podłączyłem napęd cd i dalej to samo

Pendrive jest podłączony pod USB które wychodzi bezpośrednio z płyty

Poza tym, co już pisałem, nie mam pomysłu. Ale w pierwszym poście pisałeś, że Win10 instalowałeś z płyty.
Mam nadzieję, że instalka Win10 na pendrajwie została wykonana narzędziem Microsoftu?

@matelko1212

A dysk jest wykrywany w ogóle przez BIOS?

Miałem już Windowsa 10 na tym komputerze i wszystko działało.

I co się stało, że chciałeś reinstalować system?

Dysk jest wykrywalny w biosie. Chciałem reinstalowac ponieważ komputer był dosyć zasmiecony.

No dobra i ta wcześniejsza 10 była instalowana “na czysto” czy aktualizacja z Windows 8?

Na czysto

Zwykle robiłem bootowalny pendrive komendami, przerzucalem na pendrive system i wszystko śmigalo, a teraz nagle nie działa…

A czy przypadkiem, nie masz uszkodzonego dysku twardego? Napisałeś, że dysk dość zaśmiecony. Może w tym kierunku poszukaj rozwiązania. Ja dałem Ci wskazówkę.

Teraz spróbowałem z płyty CD i się odpalił instalator ale znowu wyskoczyło okno zaladuj sterownik

No to teraz zrób bootowalnego pendrajwa z instalką Win10, ale narzędziem Microsoftu:
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Spróbuję teraz włożyć inny dysk i zobaczyć czy wyskoczy to samo