Problem z instalacją Windows 7 po usunięciu ubuntu

Witam serdecznie.

Może zacznę od początku.Posiadam, tzn posiadałem Windows 7 Home Premium 64 bit.Na komputerze był oryginalny Windows 7 z 3 partycjami.Zainstalowałem sobie Ubuntu, jako że ten system nie przypadł mi do gustu.Postanowiłem się go jak najszybciej pozbyć, za pomocą Partition Magic.Super, partycje z linuxem zniknęły bez problemu.Ale po restarcie komputera mała niespodzianka:

Error: no such partition

grub rescue>

Próbowałem już chyba wszystkiego, co wyczytałem w sieci i dalej nic.Posiadam oryginalny dysk do komputera z Windows 7 (Drive&Utility).Niestety po włożeniu do napędu dalej wyskakuje informacja:

Error: no such partition

grub rescue>

Próbowałem z Super Grub Disk, bez skotów.

Więc zainstalowałem Ubuntu na nowo pozbywając się partycji.Niestety, teraz niema możliwości odpalenia płyty z Windowsem.

Generalnie problem polega na tym że w żaden sposób nie mogę uruchomić płyty z Windowsem.

Ustawiłeś w biosie jako pierwsze botowanie z płyty?

Czyli mam rozumieć, że komputer bootuje z płyty Linuxa, ale z płyty Windowsa już nie? Ta płyta z Windows 7 na pewno zawiera system? Napisałeś jakieś Drive&Utility. Możliwe, że chodziło ci o Driver&Utility, to by oznaczało, że dysk nie zawiera systemu Win7, tylko sterowniki i akcesoria. Jeśli jest to płyta z systemem to sprawdź ją na innym komputerze, bo może być uszkodzona.

EDIT: Podejrzewam, że autor tematu ustawił kolejność bootowania właściwie, bo udało mu się ponownie zainstalować Ubuntu.

rgabrysiak- tak w biosie ustawione jest pierwsze botowanie z płyty

Nathan7-Płyta na pewno zawiera Windows 7, ponieważ niedawno stawiałem z niej na nowo Windowsa.

Ubuntu jest na nowo postawione z pendrive.

/Edit najgorsze jest to że w żaden sposób nie mogę odpalic dysku z Windowsem, dodam ze w Ubuntu mogę bez problemu przeglądać pliki z płyty.

Co do napędu to działa poprawnie, też sprawdzałem.

Jeśli masz dostęp do innego komputera sprawdź czy na nim płyta z Windowsem startuje poprawnie. I jeśli masz dostęp do innego komputera z systemem Windows 7 spróbuj przygotować instalkę systemu z pendriva.

Prawdopodobnie przy instalacji Ubuntu coś sknociłeś z bootloaderem Win 7.

Musisz poszukać po necie jak naprawić Bootloadera Windows 7,jest tego trochę.

Poszperam jeszcze, na razie dziękuje za rady.Dam znać co dalej.

hej,

zerknij tutaj:

http://www.sevenforums.com/tutorials/20 … ecord.html