Problem z instalacja Windows 7


(Panasonic94kk) #1

Witam mam problem z instalacja Windows 7. Gdy wkładam płytkę ustawiam botownie to płytka sie jakby uruchamia ale jak wyskoczyc windows seven to jest blad ntldr. wie kto jak to rozwiazać ? Nagrywalem to juz na 3 różne plytki. Na dwóch rożnych rożnych kompach to działa

-- Dodane 24.01.2009 (So) 21:08 --

Przepraszam ze wprowadziłem w błąd ale nie miałem Windowsa wgranego teraz wgralem XP i mam takie coś

CDBOOT - can not boot on cd CODE 5


(bober370) #2

musisz w trakcie nagrywania płyty wybrać opcje żeby płyta była bootowalna


(Plgracz) #3

To jest obraz płyty, więc informacja o bootowaniu płyty jest w nim zawarta. Po prawidłowym nagraniu płyta jest (powinna być) bootowalna.

Pozdrawiam


(bober370) #4

to nie jest tak do końca w programie kturym nagrywamy płyte też trzeba zaznaczyć opcje aby płyta była bootowalna


(Plgracz) #5

Pobrałem ISO z serwerów Microsoftu, wypaliłem w Nero jako obraz i wszystko śmiga jak trzeba. Fakt, faktem, że skoro idzie płyta na dwóch innych kompach to jest coś nie tak. Spróbowałbym podpiąć inny czytnik DVD.

Pozdrawiam


(Marcinadam) #6

To może i ja dodam swoje 3 grosze do tego wątku, aby nie zakładać nowego tematu.

U mnie sprawa wygląda tak:

System bootuje z płyty, natomiast po skopiowaniu plików i zniknięciu zielonego paska postępu pod napisem Windows, pojawia się czarny ekran. Nic się kompletnie nie dzieje. Zero komunikatów. Płyta w napędzie siedzi cicho, dysk przestaje pracować, bo dioda nie miga. Najdłużej wytrzymałem 15 minut i dałem spokój.

Mam źle nagraną płytę, czy może za słaby sprzęt do testowania? [Athlon XP 2600 Barton, GF-4800Ti, 1280MB ram] Vista instalowała się normalnie na tym dziadku i nawet na Athlonie 1200. Oczywiście bez Aero.


(Jonek29) #7

Sprzęt jest OK i będzie na nim chodziło, spróbuj przy uruchomionej Viście odpalić instalacje (oczywiście gdy mam obraz Sevena x86)


(Marcinadam) #8

Nie mam zainstalowanej Visty. Mam tylko XP. Zdziwiło mnie to, że testowa instalacja Visty ruszyła normalnie, a Seven po skopiowaniu plików "gaśnie" na czarno.

Chciałem sprawdzić sumy kontrolne do obrazu Seven, ale nie wiem skąd pobrać plik MD5 do niego.