Problem z instalacja Windows 7

Witam mam problem z instalacja Windows 7. Gdy wkładam płytkę ustawiam botownie to płytka sie jakby uruchamia ale jak wyskoczyc windows seven to jest blad ntldr. wie kto jak to rozwiazać ? Nagrywalem to juz na 3 różne plytki. Na dwóch rożnych rożnych kompach to działa

Dodane 24.01.2009 (So) 21:08

Przepraszam ze wprowadziłem w błąd ale nie miałem Windowsa wgranego teraz wgralem XP i mam takie coś

CDBOOT - can not boot on cd CODE 5

musisz w trakcie nagrywania płyty wybrać opcje żeby płyta była bootowalna

To jest obraz płyty, więc informacja o bootowaniu płyty jest w nim zawarta. Po prawidłowym nagraniu płyta jest (powinna być) bootowalna.

Pozdrawiam

to nie jest tak do końca w programie kturym nagrywamy płyte też trzeba zaznaczyć opcje aby płyta była bootowalna

Pobrałem ISO z serwerów Microsoftu, wypaliłem w Nero jako obraz i wszystko śmiga jak trzeba. Fakt, faktem, że skoro idzie płyta na dwóch innych kompach to jest coś nie tak. Spróbowałbym podpiąć inny czytnik DVD.

Pozdrawiam

To może i ja dodam swoje 3 grosze do tego wątku, aby nie zakładać nowego tematu.

U mnie sprawa wygląda tak:

System bootuje z płyty, natomiast po skopiowaniu plików i zniknięciu zielonego paska postępu pod napisem Windows, pojawia się czarny ekran. Nic się kompletnie nie dzieje. Zero komunikatów. Płyta w napędzie siedzi cicho, dysk przestaje pracować, bo dioda nie miga. Najdłużej wytrzymałem 15 minut i dałem spokój.

Mam źle nagraną płytę, czy może za słaby sprzęt do testowania? [Athlon XP 2600 Barton, GF-4800Ti, 1280MB ram] Vista instalowała się normalnie na tym dziadku i nawet na Athlonie 1200. Oczywiście bez Aero.

Sprzęt jest OK i będzie na nim chodziło, spróbuj przy uruchomionej Viście odpalić instalacje (oczywiście gdy mam obraz Sevena x86)

Nie mam zainstalowanej Visty. Mam tylko XP. Zdziwiło mnie to, że testowa instalacja Visty ruszyła normalnie, a Seven po skopiowaniu plików “gaśnie” na czarno.

Chciałem sprawdzić sumy kontrolne do obrazu Seven, ale nie wiem skąd pobrać plik MD5 do niego.