Problem z instalacją Windows 7

(Krzyzux99) #1

Witam. Wczoraj przytrafił mi się następujący problem: laptop zawiesił się podczas korzystania, więc postanowiłem zrobić reset. Niestety przy ponownej próbie włączenia napotkałem błąd. Kiedy przechodzę do ostatniej fazy ładowania systemu (przed pojawieniem się napisu zapraszamy) cała akcja stoi w miejscu, nic się nie dzieje. Nie pomogła żadna dostępna naprawa systemu, także ta oferowana przez Windows. Nie mogę zainstalować czystego systemu, ponieważ napotykam błąd po naciśnięciu "Zainstaluj program". Instalacja staję po pojawieniu się napisu "Instalator rozpoczyna pracę". Próbowałem również formatować dysk poprzez wciśniecie przed instalacją shift+f10, wpisując tam komendę diskpart, lecz także tam pojawia się problem. Po zatwierdzeniu polecenia nie mogę nic więcej zrobić. Pojawiają się 3 linijki odnośnie diskpart, następnie przenosi mnie do 4, pustej, gdzie nie mogę napisać ani jednego słowa. Zwracam się z pytaniem, jak można sformatować ten dysk, oraz nagrać nowy system, skoro nawet diskpart nie działa? Z góry dziękuje za odpowiedź.

(Longhorn2009) #2

Uruchom system z płyty instalacyjnej z poziomu BIOS (bez udziału obecnego systemu operacyjnego) i zrób czystą instalacje windows http://www.purepc.pl/oprogramowanie/jak_zainstalowac_windows_7_poradnik_krok_po_kroku_z_pendrive_i_dvd?page=0,3

Jeśli nie masz ważnych danych na dysku to nie będzie problemu, jeśli masz je na dysku systemowym to napisz, pomożemy je zabezpieczyć.

(Krzyzux99) #3

Problem rozwiązany. Dzięki za odpowiedź. Do zamknięcia.