Problem z instalacją Windows 7

(RikoDEV) #2

System instalujesz z poziomu bootowalnego pendrive/płyty nie z innego systemu…

1 Like
(k1ng) #3

Niestety, nie dam rady :frowning:

(RikoDEV) #4

Nie możesz jakoś wejść do biosu? Podaj model płyty głównej.

(k1ng) #5

Nwm nie znam sie na tym. Jak naciskam F12 otwiera sie to bootmenu. Ale jak próbuje instalować z tego biosu to wywala ten czarny ekran. Mówiłem. Jak coś wersja biosu to Phoeinix bios 6.00PB.

(Astor44) #6

Plik ISO z instalacją (obrazem) systemu służy do wykonania nośnika tegoż systemu, a nie do “odpalania” instalacji.
Najpierw wykonaj nośnik bootowalny (płytę CD, pendrajwa), potem kombinuj z zainstalowaniem systemu.

1 Like
(D35CART35) #7

Jak stworzyłeś bootowalny nośnik, może błąd obrazu ISO albo błąd programu za pomocą
którego stworzyłeś nośnik

(k1ng) #8

Robiłem pendrive z tym systemem. Wyświetliło sie to okno instalacji. Kliknąłem “Install Now”, ale po chwili pokazał sie czarny ekran i odpaliło sie ubuntu.

(k1ng) #9

D3CART35 system nagrałem na USB przez UltraISO, a sam system pobrałem ze strony microsoftu

(k1ng) #10

Sorry, przez Rufus

(Astor44) #11

Przez Rufus to dobrze! Ale system z tego pendrajwa instaluj nie spod systemu, lecz spod tzw. bootowania, czyli po wybraniu pendrajwa z menu startowego (F12). Nie wiem czy tak robisz?

(k1ng) #12

No robie tak pod tym F12 ale jest ten czarny ekran

(Astor44) #13

No to trzeba będzie niestety wyzerować (wymazać) twardy dysk z tym Ubuntu. Opisów w sieci jest bardzo dużo, np. Wymazanie dysku twardego programem Activ@KillDisk lub https://tipy.interia.pl/artykul_8485,jak-wyzerowac-dysk-twardy.html

(k1ng) #14

Dobra, jestem w tym menu, i co mam nacisnąć?

(krystian3w) #15

Opis użycia programu Kill Disk:

1. Uruchom komputer z bootowalnej płyty CD z nagranym programem, po załadowaniu programu ukaże się główne okno programu.

2. Za pomocą strzałek wybierz Active@ KILLDISK [FREE] i wciśnij enter (Zostanie wyświetlona informacja, że używasz darmowej wersji), zatwierdź wybierając OK.

3. Wybierz partycję do wyzerowania i wciśnij F10, w polu Erase Method: pozostaw ustawienia domyślne czyli One Pass Zeros (1 pass) i wciśnij F10.

4. W kolejnym oknie zostaniesz poproszony o wpisanie w puste pole ERASE-ALL-DATA, po wpisaniu tekstu wciśnij enter.

5. Zerowanie się rozpocznie, czas pozostały do wyzerowania jest wyświetlany w prawym dolnym rogu ekranu (może to zająć nawet kilka godzin), długość tego procesu zależy między innymi od wielkości dysku i jego szybkości.

6. Po zakończeniu zerowania zostanie wyświetlony raport.

7. Wciśnij ESC odczekaj chwilę i jeszcze raz ESC potwierdź wyłączenie programu wybierając YES i wciskając enter. Wyjmij płytę z napędu optycznego i uruchom komputer ponownie. Możesz już przejść do instalacji nowego systemu i założenia nowych partycji.

1 Like
(SlawekB44) #16

Po użyciu tego programu utracisz dane z CAŁEGO dysku. Bez możliwości odzysku.

1 Like
(k1ng) #17

Po wybraniu tego Active@ KILLDISK [FREE] pojawia mi sie to

Sorry za ten róż. Wina aparatu

(krystian3w) #18

Sprawdź czy na pewno nie masz informacji jak włączyć bios i tam spróbować załadować domyślne ustawienia Biosu i zobaczyć czy może wtedy ruszy instalator Windows 7.

(k1ng) #19

Um… Po wyciągnięciu płyty pojawiło mi sie zarządzanie dyskami

(krystian3w) #20

Widać trzeba było poczekać (nie wiem czy program się ładuje do ramu, więc jak chcesz kompletnie wyczyścić to bym jednak włożył ją by się program nie wywalił).

(k1ng) #21

Ok formatuje sie, narazie Danke wam potem sie odezwe jak coś pójdzie nie tak