Problem z instalacją Windows 7

System instalujesz z poziomu bootowalnego pendrive/płyty nie z innego systemu…

1 polubienie

Niestety, nie dam rady :frowning:

Nie możesz jakoś wejść do biosu? Podaj model płyty głównej.

Nwm nie znam sie na tym. Jak naciskam F12 otwiera sie to bootmenu. Ale jak próbuje instalować z tego biosu to wywala ten czarny ekran. Mówiłem. Jak coś wersja biosu to Phoeinix bios 6.00PB.

Plik ISO z instalacją (obrazem) systemu służy do wykonania nośnika tegoż systemu, a nie do “odpalania” instalacji.
Najpierw wykonaj nośnik bootowalny (płytę CD, pendrajwa), potem kombinuj z zainstalowaniem systemu.

1 polubienie

Jak stworzyłeś bootowalny nośnik, może błąd obrazu ISO albo błąd programu za pomocą
którego stworzyłeś nośnik

Robiłem pendrive z tym systemem. Wyświetliło sie to okno instalacji. Kliknąłem “Install Now”, ale po chwili pokazał sie czarny ekran i odpaliło sie ubuntu.

D3CART35 system nagrałem na USB przez UltraISO, a sam system pobrałem ze strony microsoftu

Sorry, przez Rufus

Przez Rufus to dobrze! Ale system z tego pendrajwa instaluj nie spod systemu, lecz spod tzw. bootowania, czyli po wybraniu pendrajwa z menu startowego (F12). Nie wiem czy tak robisz?

No robie tak pod tym F12 ale jest ten czarny ekran

No to trzeba będzie niestety wyzerować (wymazać) twardy dysk z tym Ubuntu. Opisów w sieci jest bardzo dużo, np. Wymazanie dysku twardego programem Activ@KillDisk lub https://tipy.interia.pl/artykul_8485,jak-wyzerowac-dysk-twardy.html

Dobra, jestem w tym menu, i co mam nacisnąć?

Opis użycia programu Kill Disk:

  1. Uruchom komputer z bootowalnej płyty CD z nagranym programem, po załadowaniu programu ukaże się główne okno programu.

  2. Za pomocą strzałek wybierz Active@ KILLDISK [FREE] i wciśnij enter (Zostanie wyświetlona informacja, że używasz darmowej wersji), zatwierdź wybierając OK.

  3. Wybierz partycję do wyzerowania i wciśnij F10, w polu Erase Method: pozostaw ustawienia domyślne czyli One Pass Zeros (1 pass) i wciśnij F10.

  4. W kolejnym oknie zostaniesz poproszony o wpisanie w puste pole ERASE-ALL-DATA, po wpisaniu tekstu wciśnij enter.

  5. Zerowanie się rozpocznie, czas pozostały do wyzerowania jest wyświetlany w prawym dolnym rogu ekranu (może to zająć nawet kilka godzin), długość tego procesu zależy między innymi od wielkości dysku i jego szybkości.

  6. Po zakończeniu zerowania zostanie wyświetlony raport.

  7. Wciśnij ESC odczekaj chwilę i jeszcze raz ESC potwierdź wyłączenie programu wybierając YES i wciskając enter. Wyjmij płytę z napędu optycznego i uruchom komputer ponownie. Możesz już przejść do instalacji nowego systemu i założenia nowych partycji.

1 polubienie

Po użyciu tego programu utracisz dane z CAŁEGO dysku. Bez możliwości odzysku.

1 polubienie

Po wybraniu tego Active@ KILLDISK [FREE] pojawia mi sie to

Sorry za ten róż. Wina aparatu

Sprawdź czy na pewno nie masz informacji jak włączyć bios i tam spróbować załadować domyślne ustawienia Biosu i zobaczyć czy może wtedy ruszy instalator Windows 7.

Um… Po wyciągnięciu płyty pojawiło mi sie zarządzanie dyskami

Widać trzeba było poczekać (nie wiem czy program się ładuje do ramu, więc jak chcesz kompletnie wyczyścić to bym jednak włożył ją by się program nie wywalił).

Ok formatuje sie, narazie Danke wam potem sie odezwe jak coś pójdzie nie tak