Problem z instalacja windows na linuxa

Witam mam problem z przeinstalowaniem systemu.Kolezanka kupila nowego Pc i poprosila zebym zainstalowal winde.No wiec odpalilem kompa no i byl tam zainstalowany linux trzeba podac login i haslo ktorego ja nie znam. Chcialem zainstalowac Windows XP i gdy zmieniam w biosie zeby komp startowal z CD po chwili mam napis trwa sprawdzanie konfiguracji sprzetu pozniej jest tylko czarny ekran i nic wiecej. Prosze pomozcie mi co ja mam zrobic?

może płyta Windy uszkodzona-spróbuj kopię,inną…

Winda jest 100%dobra bo na innym kompie wczoraj zainstalowala sie bez problemu tylko ze tam nie bylo linuxa;/ kurde zebym chociaz mial jak sie tam dostac ale wejscie do linuxa jest zabezpieczone loginem i haslem.

100%dobra bo na innym kompie wczoraj zainstalowala - masz werscie windy którą można instalowac na wielu komputerach? Jak pirat to nie dziw się ze nei chodzi. Ściągnij sobie program geparted (stępny na vortalu) nagraj na cd. Zrób sobei partycje na NTFS ( jak dokładnie to zrobić mozesz sie dowiedzieć z demonstracji msliwy ). Jak zrobisz partycje na NTFS wtedy zainstaluj winde, orginalną. Bedzie chodziło.

DObra tylko ze ja wogle nie moge dostac sie do tego linuxa bo jest zabezpieczony loginem i haslem ktorych ja nie znam pomoze mi ktos?:slight_smile:

geparted jest z płyty botowalnej

-a konieczność dostania się do linuksa nie ma nic wspólnego

z niezależnością pracy na dysku twardym

no właśnie wygląda to na “zwykły” problem sprzętowy.

geparted a mozecie opisac co i jak zrobic tym programikiem bede bardzo wdzieczny:)

to się wypala na płytę - i kombinuje

ale w twoim przypadku bardzo podejrzane jest to ,że płyta XP

się ne botuje-bo podstawą jest botowanie z płyty-jeżeli geparted

się zbotuje,to i XP /jeżeli dobra powinno/-a opcja formatowania jest

łatwiejsza

nie wiem,co robisz nie tak

ale obecność linuksa na dysku nie ma żadnego znaczenia w

przypadku botowania z płyty

kurde nie wiem ten komp jest jaki trefny osiwieje przez niego;/ w biosie przestawiam start first boot na cd rom a on niby rusza z plyty po chwili wyskakuje napis sprawdzanie konfiguracji sprzetowej i robi sie czarny ekran geparted wogle nie chce wystartowac nagralem na plyte i nic z tego.W ogle zastanawiam sie dlaczego na nowym kompie jest system zabezpieczony loginem i haslem.i nijak nie moge sie nawet zalogowac do tego linuxa nie wiem co mam dalej robic pomocy!! Ps dodam ze jest to jaki Aurox wersja 11.1?

ja proponuje odpiąć dysk i włożyć płytkę z windowsem. powinny załadować się wszystkie sterowniki, itp, a później wyskoczyć, że brak dysków. jeśli jednak wyskoczy czarny ekran, to znak, że istnieje jakiś problem sprzętowy.

To koleżanka też nie zna ?? :shock:

W każdym linuxie tak jest :slight_smile:

Musisz wpisać ligin i hasło.

A dysk przypadkiem nie jest SATA?

Nie moge bo zerwe plomby

Nie zna nie podali jej w sklepie :shock:

Sprawdze

Nazwa użytkownika:

root

Hasło:

root

Powinno zadziałać, jak linuks został zainstalowany bez zmiany nazwy użytkownika i hasła.

mam juz haslo mojej madrej kolezance dali je razem z gwarancja. bez komentarza… A niby nie jest blondynka :twisted: