Problem z instalacja Windows XP BSOD


(Zoltanzoltek) #1

Mam taki problem. Chcę zainstalowac system Windows Xp Proffesional na kompie o sprzęcichu: 256 ram DDR 1, Amd Athlon XP 2000+ , Kt3 Ultra 2C i Dysku Seagette ok. 40 gb. i kiedy windowsik odpala instalatora tego w Dosie, to w róznych momentach nagle wyskakuje BSOD.. raz nawet dojechalo prawie, ze do końca ale się zawiesiło.. sformatowałem i sprawdziłem scan diskiem dysk twardy na innym kompie i nie wykazało żadnych błędów. to samo chkdsk.. włożyłem inny hDD i wystąpił ten sam błąd.. postanowiłem i wymienić pamięc ram i włożyłem 512 ddr1 które na bank są sprawne i to samo .. nadmieniam, że bios byl restartowany i bateryjką i zworką.. jakieś pomysły ??:stuck_out_tongue_winking_eye:


(Cosik Ktosik) #2

Co wypisuje na tym bluescreenie, jaki błąd (lub jego kod)? Może sprawdź na wszelki wypadek pamięci programem Memtest86. Pożycz od jakiegoś kolegi jego XP-ka i zainstaluj z Twoim kluczem (płytka może być uszkodzona). Sprawdź stan płyty głównej (kondensatory), możesz też spróbować z innym zasilaczem. Wyciągnij wszystkie karty rozszerzeń i instaluj bez nich.


(Grubbcio) #3

A jak dokładnie brzmi ten komunikat ? Może tu coś znajdziesz http://cybertrash.pl/Tata/Niebieski%20e ... BSOD_.html


(Zoltanzoltek) #4

stop: 0x00000050 (0xb48e7f01,0x00000000,0xf99ed130,0x00000000)

setupdd.sys address f99ed130 base at f9998000,datestamp 47cff470

a więc wyczytałem na tej stronce powyżej, że błąd :Stop 0x00000050 lub PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Urządzenie sprzętowe lub usługa systemowa zażądała danych, które nie znajdowały się w pamięci, powodując błąd wyjątku. Przyczyną może być wadliwa pamięć fizyczna lub niekompatybilne oprogramowanie, w szczególności programy zdalnego dostępu oraz antywirusowe.

* Rozwiązanie:Jeżeli błąd wystąpił natychmiast po zainstalowaniu sterownika urządzenia albo aplikacji, spróbuj użyć Trybu awaryjnego, aby usunąć sterownik lub odinstalować program.

zamieniłem dysk na mój własny i to samo.. a na moim kompie zainstalowałem i poszło ładniej pięknie... pamiec ram też wymieniłem byle by być pewnym czy to moze i nie pamiątka..


(Cosik Ktosik) #5

Ten komunikat najczęściej wg Microsoftu spowodowany jest infekcją komputera: http://support.microsoft.com/kb/903251/pl


(Zoltanzoltek) #6

hmm.. czyli co teraz?? czy np. płytka livecd z windowsem który ma jakiegos antywirka pomogłaby?? bo tam na stronie jest opisane jak usunąć kiedy jest windows.. a tu go nie ma gdyz dysk parokrotnie byl formatowany


(Cosik Ktosik) #7

Spróbuj może z inną płytką, np. kolegi, podasz tylko swój klucz. Sprawdź najpierw jeszcze pamięć programem Memtest86.


(Zoltanzoltek) #8

no coz.. ogolem sprawdzilem na innej plytce z windowsem i nadal to samo .... ogolem udaje mi sie odpalic linuxa wiec moze jakies programy lub cos?? memtest86.. hmm sprawdzalem juz na innych pamieciach ktore dzialaja i to samo.. logiczna opcja bylby ten wirus zagniezdzony jakos...

W dniu 28.04.2008 , o godzinie 0:42 został dopisany post przez zoltan1234

ogólem widze, że nikt tu nie pisał nic :stuck_out_tongue_winking_eye: wymieniłem zasilacz.. to samo .. co ciekawe! windows millenium sie zainstalował! wszystko łądnie pięknie powiedzmy że poszło;P bo jakieś błedzicha się powyświetlały ale sie zainstalował..próbuje zaktualizowac na 2000 .. i błąd BSOD w czasie aktualizacja.. co prawda inny heh.. podczas próby instalacji systemu windows 2000 z płytki .. dupa blada nie daje rady :confused: BSOD :/...