Problem z instalacja Windows XP BSOD

Mam taki problem. Chcę zainstalowac system Windows Xp Proffesional na kompie o sprzęcichu: 256 ram DDR 1, Amd Athlon XP 2000+ , Kt3 Ultra 2C i Dysku Seagette ok. 40 gb. i kiedy windowsik odpala instalatora tego w Dosie, to w róznych momentach nagle wyskakuje BSOD… raz nawet dojechalo prawie, ze do końca ale się zawiesiło… sformatowałem i sprawdziłem scan diskiem dysk twardy na innym kompie i nie wykazało żadnych błędów. to samo chkdsk… włożyłem inny hDD i wystąpił ten sam błąd… postanowiłem i wymienić pamięc ram i włożyłem 512 ddr1 które na bank są sprawne i to samo … nadmieniam, że bios byl restartowany i bateryjką i zworką… jakieś pomysły ??:stuck_out_tongue_winking_eye:

Co wypisuje na tym bluescreenie, jaki błąd (lub jego kod)? Może sprawdź na wszelki wypadek pamięci programem Memtest86. Pożycz od jakiegoś kolegi jego XP-ka i zainstaluj z Twoim kluczem (płytka może być uszkodzona). Sprawdź stan płyty głównej (kondensatory), możesz też spróbować z innym zasilaczem. Wyciągnij wszystkie karty rozszerzeń i instaluj bez nich.

A jak dokładnie brzmi ten komunikat ? Może tu coś znajdziesz http://cybertrash.pl/Tata/Niebieski%20e … BSOD_.html

stop: 0x00000050 (0xb48e7f01,0x00000000,0xf99ed130,0x00000000)

setupdd.sys address f99ed130 base at f9998000,datestamp 47cff470

a więc wyczytałem na tej stronce powyżej, że błąd :Stop 0x00000050 lub PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Urządzenie sprzętowe lub usługa systemowa zażądała danych, które nie znajdowały się w pamięci, powodując błąd wyjątku. Przyczyną może być wadliwa pamięć fizyczna lub niekompatybilne oprogramowanie, w szczególności programy zdalnego dostępu oraz antywirusowe.

* Rozwiązanie:Jeżeli błąd wystąpił natychmiast po zainstalowaniu sterownika urządzenia albo aplikacji, spróbuj użyć Trybu awaryjnego, aby usunąć sterownik lub odinstalować program.

zamieniłem dysk na mój własny i to samo… a na moim kompie zainstalowałem i poszło ładniej pięknie… pamiec ram też wymieniłem byle by być pewnym czy to moze i nie pamiątka…

Ten komunikat najczęściej wg Microsoftu spowodowany jest infekcją komputera: http://support.microsoft.com/kb/903251/pl

hmm… czyli co teraz?? czy np. płytka livecd z windowsem który ma jakiegos antywirka pomogłaby?? bo tam na stronie jest opisane jak usunąć kiedy jest windows… a tu go nie ma gdyz dysk parokrotnie byl formatowany

Spróbuj może z inną płytką, np. kolegi, podasz tylko swój klucz. Sprawdź najpierw jeszcze pamięć programem Memtest86.

no coz… ogolem sprawdzilem na innej plytce z windowsem i nadal to samo … ogolem udaje mi sie odpalic linuxa wiec moze jakies programy lub cos?? memtest86… hmm sprawdzalem juz na innych pamieciach ktore dzialaja i to samo… logiczna opcja bylby ten wirus zagniezdzony jakos…

W dniu 28.04.2008 , o godzinie 0:42 został dopisany post przez zoltan1234

ogólem widze, że nikt tu nie pisał nic :stuck_out_tongue_winking_eye: wymieniłem zasilacz… to samo … co ciekawe! windows millenium sie zainstalował! wszystko łądnie pięknie powiedzmy że poszło;P bo jakieś błedzicha się powyświetlały ale sie zainstalował…próbuje zaktualizowac na 2000 … i błąd BSOD w czasie aktualizacja… co prawda inny heh… podczas próby instalacji systemu windows 2000 z płytki … ■■■■ blada nie daje rady :confused: BSOD :/…