Problem z instalacją Windows XP Prof [PL] .. oryginalne!

Witam!!

Mam problem z odpaleniem instalatora Win XP… Komputer do ułomków nie należy…Duron 800, 40 GB HDD, GF2 MX , Płyta ECS K7VTA3…128=256MB DDR

Co ciekawe przed wystąpieniem problemu Windows XP na nim chodził, ale był zawirusowany. Jak do tego doszło?

Skasowałem HDD, włączyłem bootowanie z CD w biosie, włożyłem płytkę instlacyjną…z płytki załadowane zostały pliki instalatora…po czym w lewym górnym rogu pojawia sie migający kursor. Cóż…to normalne…tyle, że ten miga juz 2-gą godzinę i nic… Wymieniłem CD-Rom i nic, wymieniłem HDD i nic. Co ciekwae inne systemy się bez problemu instalują…np. Win98, Linux Mandrake. Próbowałem upgreadnąć Win98 do XP ale też nic z tego. Pojawia sie napis Windows XP Prof, a potem napis znika i koniec…

Ma ktoś jakikolwiek pomysł na to co może byc tego przyczyną. Osobiście instalowałem już różne windowsy setki razy, ale z czymś takim spotkałem się po raz pierwszy…

Dziękuję za jakiekolwiek pomysły…

ToMaS-11

Też miałem tak dwa razy, ale u mnie pomógł po prostu reset :slight_smile:

Też tak mam do tej pory, prawdopodobnie występuje konflikt sprzętowy, u mnie to jest z kartą graficzną gf4mx440 na czas instalacji wymieniam karte graficzną na gf2 po zainstalowaniu wkładam zpowrotem gf4 i wszysko działa.A z początku jak nie wiedziałem co jest to włożyłem HDD do innego kompa i tam zainstalowałem XP do pierwszego resetu potem znowu przekładka i dalsza instalacja już przebiegała prawidłowo.

Dzięki serdeczne za rady…wydawałoby się, że to takie proste, a człowiek sam na to nie wpadł…

Podpiąłem HDD do mojego kompa…pozwoliłem instalatorowi na format dysku i przekopiowanie plików instalacyjnych, po czym po pierwszym restarcie przełożyłem dysk do kompa właściwego i…

Po starcie, zbotowaniu z HDD pojawił mi się w lewym górnym rogu kursor i przyjaźnie mruga już 30 minut…czyli nici z tego :frowning:

Ale dzięki za pomysł.

Ja mam teorię, że z niewiadomych przyczyn, ten komp nie toleruje i nie chce zaakcptować Windowsa XP Prof…być może jedynie na Home Edition chodzi…

Cóż musze to sprawdzić…ale jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co może być nie tak (może coś w biosie poustawiać - ale to desperacja, bo wiem, że wszystko gra) to proszę o wypowiedź. Sprawdzę nawet najbardziej niedorzeczne i bozbawione sensu teorie…Help mi Obi-Wan Kenobi, You’re My Only Hope :slight_smile:

Pozdrawiam

Troche zakreciles…

Chcesz nam powiedziec, ze zmieniles karte graficzna i dzieje sie to samo, czy tylko to ze wystartowales instalator na innym kompie a potem przelozyles rozruszany dysk do tego nieszczesnego kompa ?? :?

Zbych1 ma dobra propozycje, mi kiedys w ten sposob nie chcial sie zainstalowac Win ME (z karta maxtor nie szlo a po wlozeniu voodoo od razu poszlo bez problemow)

Odpisz !

a jaka masz wersje tego Windowsa (podstawowa, SP1, SP2?) :?

Kart graficznych nie zamieniałem, nie mam takiej możliwości. Zamieniłem tylko HDD…rozruszałem na swoim i przełożyłem do drugiego kompa.

A Winde mam bez SP1 i SP2 czyli podstawową wersję. CHodzi u mnie i nie tylko. Odpaliłem ją nawet na Celeronie 500 i 256Mb u kumpla, a tutaj wydawałoby się mocniejszy sprzet i takie coś…

Ale poszukam, może ma ktoś kartę graficzną ze znajomych to podmienię…wtedy już nie będzie czego wymianiać, chyba, że pamięci i płyty głównej :slight_smile: Trochę to dziwne, czemu ładuje sie winda 98 a XP nie ma ochoty??

Dzięki…:slight_smile:

Pozdro

No i oczywiscie daj znac czy sie udalo ! :wink:

Problem został już dawno rozwiązany niektóre karty z seri GF tak mają i trzeba na czas instalacji systemu podmienić karte na inną. Jak system załaduje się pierwszy raz na gotowo, nie wgrywasz żadnych sterowników tylko wyłączasz kompa wsadzasz swoją karte system wykryje i póżniej wszystko robisz normalnie.

Możesz wcześniej zrobić reset biosu na defaults i zobacz może instalacja pójdzie, nie zapomnij wsześniej sformatować partycji systemowej.

Kamaa XP ta opcja nie przeszkadza.

czy w BIOS-e nie jest aktywna opcja ochrona przed wirusam?

Nie Kamo…nie jest…sprawdzałem już to :slight_smile:

A co do karty graficznej…hmm…ja osobiście nie miałem nigdy problemu ze swoimi…a wcześniej miałem GF2 MX ale może faktycznie jest tak jak piszesz.

Dziwne tylko ,że efektuje to na XP a na inne systemy nie ma wpływu (Mandrake, Win98). Taka niekonsekwencja w zachowaniu sie komputera jest wielce drażliwa…:slight_smile: Lubie proste…zero jedynkowe rozwiązania, a nie, że raz jest tak a innym razem tak :slight_smile:

Nic to…jak zdobedę kartę graficzną to napisze jak to sie skończyło. Chyba, że sąsiadka (bo to jej komp) zabierze tgo kompa i sama sobie jakoś poradzi.

Ale dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile:

Mam nadzieję, że się też kiedyś zrewanżuję :slight_smile:

Mam kompa na ECS-sie i bez podmiany karty graficznej nie mogłem zainstalować XP pozostałe winy instalowały sie, i mam drugiego kompa z płyte gł Soltek i dla odmiany na tym gf nie moge zainstalować 98se, XP instaluje sie normalnie i też tego za bardzo nie moge pojąć dlaczego tak sie dzieje.Myśle że głowną przyczyną tego konfliktu jest dopasowanie karty graficznej do płyty gł zwłaszcza kart gf bo jakoś nie słyszałem jeszcze aby ktoś miał takie problemy z karami Radeon.A jeszcze co do płyt ECS czytałem że ten problem rozwiązuje wgranie nowego biosu. Ale ja mam pecha i nie bede sie w to już bawił 2 razy w życiu próbowałem bios uaktualnić i 2 razy elektrowina mi prąd wyłączyła.

Dobra…problem rozwiązany. Spaliłem tego kompa i kupiłem nowego :slight_smile:

Żartuję…okazało sie że to faktycznie była wina karty graficznej.

Włożyłem do kompa moją staaaaarą S3 (jeszcze na PCI) i wszystko poszło.

Potem podmieniłem na tego GF i wsio gra.

Dziękuję wszystkim za pomoc…uffff…a podobno instalacja systemu to taakie miłe zajęcie :slight_smile:

Pozdrawiam wszystkich.

Do następnego (odpukać) problemu :slight_smile:

ToMaS