Problem z instalacją windows

witam mama problem z intalacją windowsa xp na laptopie. Gdy instalowałem sobie windowsa to wszystko szło dobrze aż wyskoczył błąd i przerwało instalacje, a teraz jak chcę włączyć ponownie komputer to wyskakuje mi komunikat " potrzebny jest plik ‘asms’ z: Dysk CD-ROM dodatku Service Pack 2 systemu windows Xp professional ’ ale gdy wkładam płytkę to nic to nie daje i dalej tak jest tearza niewiem co zrobić. chciałbym chociaż wyczyścić dysk ale też nie moge bo odrazu włącza się kreator. Bardzo proszę o pomoc .

Poczytaj

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Czy dodatek Service Pack 2 masz zintegrowany z płytką instalacyjną Windowsa ?

W którym dokładnie momencie pojawił się błąd ?

  • jeśli chcesz wyczyścić dysk to możesz użyć do tego G-parted live cd, może po takim formacie będziesz mógł bez problemu dokonać ponownej instalacji systemu

  • tak jak powiedział Modo, sprawdź czy Twoja płyta instalacyjna windows zawiera dodatek SP2, jeśli nie dokonaj integracji tego dodatku z instalką przy użyciu programu n-litle

  • opisz dokładnie błąd, który u Ciebie wystąpił, żeby pomóc, potrzebujemy informacji :slight_smile:

  • czy możesz wejść do biosu? jeśli tak to spróbuj ustawić jako pierwsze źródło botowania napęd cd/dvd i dopiero wtedy podejmij jeszcze raz próbę zainstalowania systemu

Pozdrawiam