Problem z instalacją Windowsa 7

Witam wszystkich !!

Od jakichś 3 dni jestem posiadaczem laptopa ASUS K70IC, ale mam pewien problem ponieważ nie wiem jak zainstalować system Windows 7 … już piszę o co chodzi :

Jak wiadomo w sklepie jest zainstalowany już system i komputer jest gotowy do pracy, ale wiadomo, sklepy nawalą różnych bajerów, gier ( dema ) , programów ( gdzie wersja trial się już dawno skończyła ) i oczywiście wielkość partycji, w tym wypadku miałem dysk C 100 GB a dysk D jakieś 350, nie pamiętam dokładnie, no to ja ładnie-pięknie włożyłem płytkę z Windows-em no i format. Od razu zdziwiła mnie instalacja systemu, jakaś inna niż normalnie jak się instaluje Windowsa 7, nie było wyboru partycji itd. no ale co tam, to jest laptop ( mój pierwszy w 8 letniej przygodzie z komputerami ) to pewnie inaczej się to instaluje. Gdy zainstalowałem zobaczyłem że jest jeszcze gorzej niż przedtem - dwie partycje równo podzielone, no to ja już zły no to załatwiłem sobie inną wersję systemu, i o dziwo był wybór partycji itd. elegancko sobie podzieliłem tak jak ma być, no to wkładam znów moją płytkę dołączoną do laptopa, wszystko ładnie instaluje aż nagle na cały ekran ERROR. Dopiero później się dowiedziałem że to płytka recovery jest a ukrytą partycję widocznie sformatowałem.

Do laptopa posiadam 2 CD z Windowsem HP x86 i x64 ( Recovery ) + płyta ze sterownikami, ale jak wspominałem wcześniej nie mam na dysku partycji recovery i tu moje pytanie czy da się jakoś zainstalować system z tych płyt tak żebym sobie mógł wybrać partycję gdzie ma się zainstalować ? i czy w ogóle się jeszcze da !

ps. pobrałem z internetu Windowsa 7 Home Premium i próbowałem wpisać CD-key z nalepki pod laptopem - nic mi to nie dało, pokazuje że jest nielegalny. Więc proszę was o pomoc!! jak mogę znów zainstalować swój system bo trochę mi szkoda że kupiłem laptopa z oryginałem a nie mogę z niego korzystaćPłacze. Jeżeli był już taki temat to proszę o wyrozumiałość i podanie linka do tego tematu, bo na prawdę szukałem u wujka google na rożne sposoby i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na podobną sytuację ( może źle formułuje pytanie - nie wiem ). Tak więc dziękuję za pomoc.

Nie zarejestrujesz Win 7 wersji pływowej z klucz Asusa bo to jest klucz do specjalnej wersji Windowsa dla firmy ASUS. Musisz mieć klucz do wersji OEM.

Natomiast jak juz zainstalujesz normalną wersję to instalujesz sterowniki z płyty lun pobierz sobie ze strony ASUSA.

Nie ma płytowych wersji samego czystego systemu dla ASUS i takiej nie zdobędziesz. O innych rozwiązaniach na granicy legalności, umożliwiających rozwiązanie tego problemu nie moge tu pisać, bo nie wolno. Ale zarejestrować można jeszcze inaczej, jak masz legalna licencje to możesz zadzwonić do Microsoftu lub nie dzwonić ???. Myślę więc jestem !!

Rozumiem , tylko jeszcze czy mogę jakoś zainstalować system z płyty recovery. Bo tak jak już pisałem wcześniej, ukrytej partycji recovery nie mam, ale czy się da z tej płytki co mi do laptopa zainstalować system ? … bo jak chcę przywrócić system to gdy wczytuję płytę po chwili pojawia się error i koniec , nic nie mogę zrobić … jakieś pomysły ?

Niestety nic nie zrobisz w takim stanie jak jest ponieważ:

* płyta którą posiadasz wywołuje tylko sekwencję instalacyjną a reszta jest (u Ciebie była) na partycji recovery (przed reinstalacją należało zgrać zawartość partycji recovery - miałbyś: system + sterowniki + wszystki pozostałe śmieci);

* nie powinieneś mieć kłopotów z instalacją systemu z oryginalnego nośnika. Pożycz od kogoś ze znajomych oryginalny nośnik (sprawdź na naklejce pod laptopem jaki Win7 Masz x32 czy x64) i z niego zainstaluj Windowsa, posługując się kluczem produktu z naklejki - sam posiadam lapka i tak instalowałem system. Nie było żadnych wątpliwości przy aktywacji i sprawdzeniu legalności;

Pozdrawiam

O właśnie o to mi chodziło dziękuję bardzo za pomoc. Z tego co widzę to mam nalepkę pod laptopem " Windows 7 Home Premium OA" nie wiem co to znaczy OA ale tak mam napisane, aha do laptopa dostałem 2 płytki właśnie te recovery x86 i x64, więc wydaje mi się że chyba nie ma różnicy jaki będzie system 32 czy 64 bitowy jeżeli chodzi o CD-Key ( oryginalnie miałem zainstalowany 64 bitowy ) … trochę szkoda że już się nie da nic z tym zrobić :frowning: no nic trudno za głupotę trzeba płacić #-o

aha a jak bym np. oddał go do tego sklepu tam gdzie kupiłem to poradzili by coś ? czy nie bardzo ? … nie znam nikogo kto by posiadał takiego laptopa jak ja - nagrał bym sobie na CD tamtą zawartość partycji. Chyba że gdzie na necie by znalazł to - chodź wątpię w to czy by tak dało radę.

Jeżeli w sklepie, w którym kupiłeś znajdziesz Kogoś bardzo życzliwego to może coś uda Ci się załatwić. Pamiętaj jednak o tym, że każdy nowy laptop nie ma zainstalowanego systemu dopiero jego pierwsze uruchomienie wywołuje procedurę instalacyjną z partycji recovery. Po zainstalowaniu w ten sposób systemu w narzędziach do obsługi recovery jest narzędzie, które zawartość tej partycji zgrywa na płytki DVD.

Pozdrawiam