Problem z instalacją Windowsa XP

Może zacznę od początku. Jakieś 2 - 3 miesiące temu ściągnąłem sobie (miałem wtedy jeszcze XP) system serwerowy FreeNAS. Uruchomiłem go i niestety niechcący sformatowałem sobie cały dysk. Zacząłem instalować Windowsa XP Home Edition (oryginalny): sformatowałem dysk (NTFS), ustawiłem partycje i skopiowałem pliki na dysk. System zaczął się ponownie uruchamiać żeby zaczeła się instalacja i tu wyskoczył mi błąd: Błąd ładowania systemu operacyjnego. Myślałem że coś się źle skopiowało ale za 10 razem stwierdziłem że płyta jest w porządku. Kupiłem Vistę. Zainstalowała mi się w niecałe 30 minut. Działa bardzo dobrze. Tak samo Windows Server 2008 i wszystkie Linuksy. Tylko z XP jest problem. Czy macie jakieś pomysły czemu wyskakuje mi ten błąd?

W którym dokładnie momencie pojawia się ten komunikat ?? Podczas ładowania systemu czy przed ładowaniem ??

Domniemam, że taki komunikat zobaczyłeś już w trakcie ładowania się systemu operacyjnego zaraz po instalacji (pierwsze uruchomienie)? Czy w trakcie instalacji taki błąd się pojawia i czy tylko to pisze czy coś jeszcze?

Jak wkładam płytę XP to jak już wszytko potwierdzę to na tym niebieskim tle pisze kopiowanie plików i ten żółty pasek się przesuwa. Póżniej pisze że za chwilę się ponownie uruchomi komputer. Komputer się uruchamia i wtedy pisze Błąd ładowania systemu operacyjnego (tylko tyle). Dalsza część instalacji po pierwszym restarcie nie włącza się.

Przeżyłem ten sam problem z instalacją XP (wcześniej miałem Viste). Vista instalowała się bez problemu, a w XP po 1 restarcie komputera (podczas instalacji) miałem ten sam komunikat. A więc: zainstalowałem program Magic Partition 8 i nim utworzyłem dyskietke startową. Potem uruchomiłem komputer z tej dyskietki i sformatowałem nim wszystkie dyski. Potem instalacja przebiegła bez problemu. Jeżeli nie posiadasz takiego programu to spróbuj poszukać jakiejś darmowej alternatywy dla niego uruchamianej z live cd. Sformatowac dyski można także za pomocą dyskietki startowej systemu (np Windows 98).

Albo możesz zainstalowac najpierw Windows 2000 i wykonać aktualizację do Windows XP i sprawdzić czy się ten błąd pojawi.