Problem z instalacją Windowsa Xp

Witam mam problem by zainstalować windowsa xp mianowicie chodzi o to:

1.rozruch z płyty format na niebieskim tle itd gdy następuje pierwsze ponowne uruchomienie po instalacji to pokazuje się logo Windows Xp i się wiesza czasem jest tak ze pokazuje się niebieski ekran STOPU: 0x0000007F nie mam pojęcia co jest grane proszę o pomoc

Przeczytaj: http://support.microsoft.com/kb/137539/pl

a czy mógł bym prosić a jakiś artykuł o ustawieniach BIOs u

Ale chcesz ogólnie na temat BIOSu czy jak??

Jak ogólnie to wo google wpisz “bios setup” i masz.

W Biosie załaduj ustawienia zoptymalizowane (Optimized), a nawet bezpieczne (Fail-Safe). Sprawdź pamięć programem memtest86.

a gdzie ustawić Optimized i te Fail-Safe pod jaką zakładką to jest ?

Ustawienia załadujesz w oknie głównym Biosu, szukaj Load Optimized Defaults i zapisz zmiany klawiszem F10. Jak nie pomogą to wybierz Load Fail-Safe Defaults.Nazwy mogą się trochę różnić, ale zawsze są w oknie głównym.

a czy jest podobny program do tego memtest86 tylko do sprawdzenia płyty głównej ? albo innych podzespołów

Dla dysków twardych MHDD, instrukcja

Inne programy diagnostyczne

zrobiłem w biosie to optymalized i file-safe i zrobiłem test ramu wykrył zero błędów nie mam pojęcia co jest ze się wiesza

Sprawdź temperatury procesora i napięcia zasilacza.

Temperatury procesora najlepiej sprawdzić w menu BIOS-u, napięcia za pomocą woltomierza (tzw. miernika uniwersalnego). Można też np. za pomocą programu Everest ale pomiary będą mniej wiarygodne.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.