Problem z instalacją Windowsa XP

Witam Was!

Otóż mam problem z instalacją Windowsa XP. Miałem zwykłego Win-a XP Professional. Postanowiłem go zmodernizować, dodać SP3, wygląd, zintegrować najnowsze stery i programy, dać mu nową nazwę itp…Najpierw go odpaliłem na N-Lite gdzie zintegrowałem wszystko, następnie na IsoBuster skopiowałem z oryginału plik bootsector-a i zmieniłem na typ bootowalny / samostartujący. Nagrałem zmodernizowanego i bootowalnego Windowsa na CD za pomocą CDBurnerXP. Ok a więc testujemy… uruchamiam ponownie kompa, wchodze w biosa gdzie zmieniam bootowanie na First CD i zapisuje. Odpalam jeszcze raz kompa i wyskakuje komunikat (coś w stylu)“Naciśnięcie klawisza spowoduje rozruch napędu” A więc naciskam… czekam… i System normalnie odpala ;/ Co źle zrobiłem?? Pomóżcie… Powoli robię się zielony…

n-lite tworzy gotowy bootowalny obraz iso, poza nagraniem tego obrazu nie musisz nic więcej robić. Może tu tkwi problem że próbujesz dodać bootsector do płyty bootowalnej

Pozdrawiam

ja zawsze pozwalałem N-Lite’owi samemu wgrać sektor startujący płytę

musisz bardzo uważać co włączasz a co wyłączasz w tym programie bo niektóre rzeczy skutkują zepsuciem płyty instalacyjnej

tzn albo się nie uruchomi albo przerwie instalację

Próbowałem najpierw na samym n-Lite w formacie iso a potem na płytę rozpakowany i nawet go nie raczył zauważyć w biosie. Dopiero jak dodałem bootsector to widzi ale nie odpala. Zrobiłem tak 2 Windowsy każdy tak samo reaguje w biosie. Jeden jest wersja ang. a drugi pol. Ten z polską wersją jezykową x32 na włączonym kompie, po włożeniu płyty autorun odpala standardowo instalator a w wersji angielskiej x64 pisze “This version of Windows must be installed by booting off the CD. Please rebot your computer with the CD in the drive”

Z tego co czytałem to raczej wszystko dobrze zrobiłem… tylko dlaczego widzi a nieczyta go w biosie??

Sprawdź czy robisz dokładnie tak jak jest w tym poradniku http://www.purepc.pl/node/881?page=0%2C0

Zwróć uwagę na opcje dot. tworzenia obrazu iso.

Uruchamiasz instalator w Windowsie???

jak to rozpakowany na płytę przecież normalnie masz nagrać obraz płyty a nie go rozpakowywać

możesz też pozwolić żeby sam N-Lite nagrał płytę

za dużo próbujesz motać :slight_smile: poustawiaj co masz poustawiać i nagraj płytę nlite-m i wszystko będzie działać tak jak powinno