Problem z instalacją Windowsa XP

(Piotrekokon) #1

Witam. Mam problem z instalacją systemu Windows XP. Kupilem ostatnio notebook'a firmy Gateway w USA i dostalem od nich amerykanski system ale stwierdzilem, ze chce miec polski wiec wrzucilem plytke z instalka polskiego Windows'a i gdy zaczal wczytywac plytke, wyskoczylo mi normalne okno, ktore zawsze jest podczas odpalania (instalacji) ale gdy wybralem opcje formatowania wyskoczyl mi komunikat: "instalator nie znalazl zadnych stacji dyskow twardych zainstalowanych na tym komputerze". .. i zebym sprawdzil czy dysk na pewno jest dobrze podlaczony lub czy konfiguracja zwiazana z dyskami jest na pewno poprawna i zeby ewentualnie uzyc do sprawdzenia tego oprogramowania producenta (plytki instalacyjnej). Zastanawiam sie w czym twki problem, gdyz na amerykanskim systemie wszystko chodzi jak trzeba oprocz wireless'a. No wlasnie, tu jest inny problem- na USA system (home edition) nie chodzi mi wireless. Sciagnalem sterowniki dokladnie do mego modelu - nawet jakis koles z gatewaya z USA podeslal mi do nich link i niestety do plyty glownej ster nie chodzi (wyskakuje komunikat z jakims tam bledem i czy chce wyslac czy nie wysylac - standardowe okno bledu) i nie wiem czy brak stera do plyty glownej powoduje brak wirelessa - stery do wirelesa mam - nie pokazuje mi sie tylko ikona w "Moich miejscach sieciowych" mam ikonke "polaczenia lokalnego" ale nie mam "do sieci bezprzewodowej" - aczkowliek stery doi wirelessa dostalem od samego gatewaya wiec juz sam nie wiem w czym tkwi problem- jeden z pl windowsem i nie wykrywaniu dysku przy instalacji a drugi z USA systemem. Prosze Was o pomoc i pozdrawiam.

(JNJN) #2

OTy-kosmos.

Prawdopodobnie lap posiada dysk sata i brak sterów do kontrolera sata przy instalacji XP (F6).

A oryginalny system widać ma już zintegrowane stery do sata w instalce XP i dlatego nie ma problemu z jego instalacją na lapie.

(Piotrekokon) #3

hehe, fakt, kosmos konkretny ale bede kombinowal. Sprobuje jeszcze w biosie pogrzebac a jak nie pojdzie to lece z szukaniem sterow do Sata ale dzieki za pomoc i jak ktos ma jeszcze jakies pomysly to please help me:))

pozdrawiam