Problem z instalacja Windowsa

Tak jak w temacie mam problem z windowsem

Kupilem nowy komputer podlaczam do niego klawiature myszke i monitor , wlaczam wkladam dvd z windowsem xp

i caly czas jest czarny ekran . nie chce mi sie instalowac ani nic sie nie pojawia

Co mam robic , prosze o pilna pomoc

Wejdź do Biosu (klawisz DEL przy starcie komputera). Następnie w biosie przejdź do Integrated Peripherals i włącz:

USB Keyboard Support, USB Mouse Support, USB Dos Support oraz USB Legacy Support.

Potem w Advanced Bios Features ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, a zatem First Boot Device ustaw na ten napęd. Zmiany zapiszesz klawiszem F10.

no wlasnie w tym problem ze naciskam F2 F11 del i nic mi sie nie pokazuje mamm plyte w sropdku i nic czarny ekran tylko dioda od ekranu miga ;/

Sam składałeś ten komputer, czy składali go w sklepie?

Sprawdź w środku, czy wszystkie kable są prawidłowo podpięte, zwłaszcza dodatkowego zasilania.

Zrób reset Biosu :arrow: viewtopic.php?f=7&t=267235

Czy słychać charakterystyczne piknięcie przy starcie komputera?

Kupowalem go w sklepie bez zainstalowanego xp

a na komputerze jest naklejka “plomba gwarancyjna”

a reset biosu jak mam zrobic ?

* pikniecie , nie wiem takie zgrzytniecie jest na poczatku a potem to tylko chodzi zwykle …

Jeżeli od samego początku nie pojawia się nic na ekranie (nawet ekran biosu), to zawieź komputer do serwisu. Być może coś się poluzowało podczas transportu lub też coś źle złożyli.

może jest probelm z płytą???

plyta z windowsem jest dobra bo odtwarzam na starym komputerze i w “moj komputer” jest wyswietlone ze to windows xp

to że jest wyświetlana to niekoniecznie znaczy że jest ok

no ale czy jak wlaczam komputer to powinien mi sie pokazywac czarny ekran ? bez zadnych instrukcji jak wejsc do Biosa ?

Przecież pisałem, nie może tak być. Musisz przynajmniej widzieć ekran startowy. Jeżeli go nie ma, to coś jest nie tak z komputerem i bez rozkręcania niewiele zdziałasz. Tak, więc zawieź go do serwisu.