Problem z instalacją Windowsa


(Zakon34) #1

witam moje kolega calkiem niedawno stal sie nowym uzytkownikiem internetu... jak to newbie pod wieczor zaczaczal xx czego teraz bardzo zaluje viry niemal zjadly jego kompa:) dzisaj bylem u niego z winem w celu zrobienia formata wkladam CD formatuje a podczas kopiowania plikow dll wyskakuje okno ze nie monkza skopiowac pliku bleble... daj pomin plik...pare sie pokopiuje i otem znowu... wkoncu dochodiz do tego ze kazdy kolejny musze omijac.. o co chodzi, moze wina CD albo wira? ale zeby byl aktywny pod biosem? halp plx :shock:


(system) #2

albo masz piracką wersje windowsa źle skopiowaną :twisted:

lub masz uszkodzone pliki na płytce


(Patricko) #3

Czy dyski nie sa czasem pod sATA lub RAID ?

Jesli tak to trzeba przy instalowaniu na poczatku dac mu sterowniki do tego ktore sa na dyskietce badz mozna sciagnac je z internetu.

Badz problem to :


(Zakon34) #4

"Czy dyski nie sa czasem pod sATA lub RAID ?

Jesli tak to trzeba przy instalowaniu na poczatku dac mu sterowniki do tego ktore sa na dyskietce badz mozna sciagnac je z internetu. "

moglbys bardziej sprecyzowac?


(Patricko) #5

sATA oraz RAID to nowe standarty zlacz miedzy dyskiem a plyta glowna.

Spytaj sie kolegi czy niema czasem wlasnie takie zlacza czy ma zwykle IDE.


(Tomusiontko88) #6

nie to nie zaden wir... poprostu plyta zepsuta/zrysowana... tez tak mialem, wzucilem nowa i wszystko gralo...


(Golden Finger) #7

Sorry Patricko , ale nie można tego tak zostawić.

Nie ma dysków RAID tylko SATA, a RAID (ang. Redundant Array of Independent Disks, Nadmiarowa macierz niezależnych dysków) możesz konfigurować, jak masz kilka dysków SATA (równie dobrze mogą być tylko dwa)

RAID

:okulary:


(Adampigan) #8

To nie przyczyna tego że gość na S-Ata jakby miał a nie zainstalował stery z dyskietki, to by nie mógł nawet zacząc formatowac lub instalowac winde. Miałem tez taki problem kopiowanie zatrzymywało się gdzieś tak na 80 %, po kilku próbach było już ok.