Problem z instalacją Windowsa

(M Zganiacz) #1

Sytuacja ma się następująco:

Próbuję zainsatlować Windowsa XP i wszystko jest dobrze do momentu kiedy zaczynają się ładować sterowniki z płyty.

W momencie kiedy jest instalator ładuje pliki od systemu NTFS, robi się czarny obraz i w górnym lewym rogu miga kreseczka.

To co zrobiłem dotychczas:

• podmiana dysku twardego

• sprawdzenie kości ram (próba instalacji na każdej z osobna - są 3 kości po 256MB)

• podmiana zasilacza

• podmiana taśm

Na płycie nie widać popuchniętych kondensatorów.Nie mam pojęcia co jeszcze może być nie tak - chyba zostaje tylko MOBO

Może ktoś ma jakieś pomysły lub spotkał się z czymś takim?

(Lufcik) #2

Może sterowniki do dysku? "Jedziesz" na SATA czy IDE? Jak to wygląda dokładniej? Płyta próbuje coś wtedy odczytać, czy po prostu totalny zwis i nie słychać pracy CD-ROMU? Możesz lekko zwiększyć napięcie na kościach, ale na własną odpowiedzialność.

(M Zganiacz) #3

No nie wiem. Testowałem dwa różne dyski, różnych firm. Wcześniej nie było z nimi problemu.

Płyta nie obsługuje SATA więc korzystam z IDE.

Instalacja przebiega standardowo do momentu ładowania sterowników systemu NTFS - być może jest problem z następnym sterownikiem który powinien się załadować.

Spróbuję jeszcze z innym CD z Windowsem - chociaż z tym nośnikiem nigdy nie miałem problemów.

No i nie jestem pewien czy podnoszenie napięcia na kościach ma wpływ na instalację Windowsa.

(Lufcik) #4

Wyższe napięcie nie musi mieć wpływu i zapewne nie ma, ale może po prostu jest za niskie i przez to instalacja się zawiesza.