Problem z instalacją windowsa

Z formatowałem dysk poprzez komede C:format C: dysk został sformatowany a dalej niewiem co robic wsadzałem płyte z win 98 i nic sie nie dzeje

Możesz zabootować płytę z windowsem lub jeśli to nie poskutkuje to z dyskietki startowej:

E:\win98\setup

lub

E:\win98\setupcor

W Biosie ustaw zey komputer bootowal z napedu CD.

No i trochę Byś poczytał na Forum - temat niedawno omawiany.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=81538

tylko ja mam hasło w biosie i niewiem jakie :frowning:

Ktoś je przecież założył.

I najlepiej się z nim skontaktować aby podał lub usunął to hasło.

Ewentualnie jeśli Ty je założyłeś to sobie przypomnieć.

dostałem tego kompa od pewnej firmy w której pracuje mój tata założył je jakiś informatyk który juz dawno tam nie pracuje wiec zdobycie go nie istnieje z tego co słyszałem to jeżeli nie będę miał hasła to dysk jest do wyrzucenia??

To źle słyszałeś :stuck_out_tongue:

Co ma hasło do biosu do HDD ??

Spróbuj skorzystać z haseł uniwersalnych, lub zresetuj bios do ustawień fabrycznych, poprzez zworkę na MBO lub wyciągnięcie na kilka minut baterii podtrzymującej ustawienia biosu :!:

jakie to hasła??

jest to może gdzies opisane bo ja zielony w tej kwesti jestem:) :slight_smile:

zresetowac bios możesz odłaczajac komputer od lini 230V i wyjmując baterię z płyty głównej na około 30minut. Szybszą metodą jest zworka CMOS (gdzie ona się znajduje i w jakiej pozycji ją ustawić do resetowania ustawień będzie pisało w instrukcji do twojej płyty ).

Pamiętaj ze po zresetowaniu ustawień będziesz na nowo musiał ustawić taktowanie procesora, Boot device itd. Jesli masz o tym nikłe pojęcie to najleopszym wyjściem będzie poproszenie jakiegoś kolegi o pomoc lub zkorzystanie z usług serwisu komputerowego.

Orientacyjny koszt u mnie w miescie za instalacje Windowsa to 30-40 zł.

a czy dało by micos podłaczenie tego dysku do kompa gdzie bios niema hasła???

nic ci to nie da bo system musisz zainstalować na twoim sprzęcie. Teoretycznie w niektórych przypadkach system z innego kompa by sie uruchomił ale nad jego funkcjonalnością lepiej nie dyskutować.