Problem z instalacja windowsa

W trakcie instalacji windows, na etapie kopiowanie plików, wyskakuje mi komunikat: " błąd podczas kopiowania pliku". Instalator pyta się czy ponowić próbę skopiowania tego pliku, czy go pominąć, jednocześnie ostrzega, że jezeli go pominę, to system moze nie dzialac poprawnie. Niestety opcja powtornego skopiowania pliku dziala tylko dla niektorych plikow a pozostale musze pominąć. System probowalam instalować z roznych płytek - zawsze dzieje sie to samo, niezaleznie ktory windows instaluje(probowalam z XP, win2000, win2003). Poza tym zdarza się, ze przed etapem “kopiowania plikow”, pojawia się niebieskie okno z informacją, ze system musial zakonczyc dzialanie, aby zapobiec uszkodzeniu komputera. Dalej pisze, ze przyczyną moze byc nowy sprzet lub oprogramowanie ( nie dodawalam nowego sprzetu od dwoch lat) i nalezy wylaczyc na poziomie biosu stronicowanie i buforowanie. Jesli chodzi o bios jestem zielona - nie wiem jak sie do tego zabrać. Prosze o jakies wskazowki.

Jaka moze byc przyczyna opisanych wyzej problemow?

jakie pliki i ile ich jest?, jaki sprzet (ile ma lat) - szczegolnie dysk, bo moze juz czas zeby przeszedl na emeryturke

ewentualnie daj domyslne ustawienia biosu i wtedy zainstaluj

albo to wina cd/dvd romu

Wygląda to na kłopoty ze sprzętem.

Trzeba będzie sprawdzić parę elementów.

Zacznijmy od pamięci. Ściągnij sobie program memtest w wersji iso. Wypal płytkę zbootuj z niej kompa i sprawdź pamięć RAM.

na 100% uszkodzone moduly badz ktorys z modulow pamieci

Czasami takie błędy występują jak jest chrenowa nagrywarka. Miałem dokładnie to samo. Po podłączeniu innej stacji dysków system zainstalował się bezbłędnie.

szuja3 na 100% to umrzemy, a nic innego nie możemy być pewni w 100-u procentach.

Sprawdzilam pamieć memtest-em , znalazł ponad 12 tys blędow…

A powinno byc zero…

Prawie jedynym wyjściem w ty momecie byłobyu kupienie nowych pamięci.

Ale Windows 98 Second Edition powinien na tych pamięciach dosyć stabilnie chodzić, ponieważ on się tak za bardzo pamięci nie czepia. No ale najlepiej byłoby wymienic pamięci.

No to masz odpowiedź. :slight_smile:

Teraz jeszcze taka kwestia - ile masz kości RAM ??

Czy sprawdzałaś je osobno czy razem ??

Bo jak masz więcej niż jedną i sprawdzałaś wszystkie razem to sprawdź każdą osobno - może się okazać, że tylko jedna jest walnięta a reszta git.

Różne… np. podczas jednej z pierwszych prob instalacji nie mogl sie skopiowac plik dmdskmgr.dll, podczas kolejnej skopiowal się bez problemow, ale z kolei inny- tcpip.sys, nie mogl sie skopiowac… i tak w kolko.

Mam dwa dyski - jeden ma 5 lat, drugi 3.

Raczej nie…mam dwa napedy i to samo sie dzieje, niezaleznie do ktorego wloze plytke.

Ostatecznie udało mi się zainstalować windows 2000 ale teraz pojawil się inny problem - programy nie działaja poprawnie, dostaje duzo komunikatow o bledach, komputer sam sie restaruje wyswietlajac “niebieski ekran”…

Z ostatnich dwoch restartow otrzymalam nastepujace tresci:

*** STOP: 0x0000005 (0xE9BADCAC, 0x00000001, 0x8046B179, 0x00000000)

***Address 8046B179 base at 80400000, DateStamp 3ee6c002 - ntoskrnl.exe

i drugi:

*** STOP 0x00000050 (0xE5AE49F0, 0x00000000, 0XA0002F08, 0x00000002)

***Address base at A0000000, DateStamp 3eb1ea3c - win32k.sys

Izzka ale co ty kombinujesz ?? :smiley:

Wymień najpierw RAM. Bo to, że wrzucisz 2000 to ci nic nie pomoże. :slight_smile:

Mam jedną kostke - 128 MB RAM.

Do wymiany - i zdecydowanie polecam kupić przynajmniej 256 MB a najlepiej 512 MB.

Dla systemu Win. XP - 128 to radykalne minimum. :slight_smile:

Wymieniłam pamięć na nową, ale problemy nie ustapiły :frowning: Sprawdziłam więc nową kostkę memtest-em i znalazł kilkadziesiąt błędów, zgłosiłam ten fakt w sklepie, w ktorym ją zakupiłam… tam została sprawdzona ponownie, w innym komputerze i okazało się, że jest dobra- memtest nie znalazł żadnych błędów (tak przynajmniej twierdzą sprzedawcy - ja nie widziałam tego testu przeprowadzonego w sklepie)… A ponieważ wg nich jest dobra nie chcą mi wymienić na inną ani zwrócic pieniędzy :(:(… Co o tym sądzicie? Co zrobilibyście na moim miejscu?

Ja sadze ze udal bym sie do kogos konkretnego z tym a nie tu kazdy bzdeci co innego i nic z tego nie ma !!

Czy mozliwe jest, że “coś” moze tak odziaływać na nową pamięć, że memtest odnajduje błędy pamięci podczas testu? Czy raczej ta pamięć jest wadliwa? Co jest bardziej prawdopodobne?

Odpoeidz na numek błedu 0x00000001 znajdziesz na tym linku

http://support.microsoft.com/kb/817197/pl

Odpoeidz na numek błedu 0x00000050 znajdziesz na tym linku

http://support.microsoft.com/kb/810982/pl

Jaesli masz siano kup nawą płyte główn a cena 350 zł polecam płuty microstar MSI.

nie rozumiem dlaczego wszyscy koncentrują się na pamięci - a

nagrywarka(lub cd, co jeszcze pogarsza sprawę) - sam miałem

podobne problemy, dopóki nie pożyczyłem od kolegi nagrywarki,

i wszystkie znikły, jak za dotknięciem rózdżki - przedtem musiałem

wiele razy naprawiać, reinstalować, teraz wszystko chodzi już 7 mies.

bez problemu(z tej samej płytki); a poza tym to przecież najłatwiej

sprawdzić, nie trzeba nawet wkładać nowego napędu, wystarczy

podłączyć taśmę; poza tym to mało prawdopodobne, żeby 2 pamięci

były aż tak pechowe; jeśli chodzi o to co może psuć i drugą pamięć,

to oczywiście kontroler pamięci na płycie; komunikaty błędów

wskazywałyby jednak na błędy w kopiowaniu ważnych plików

(szczególnie win32k.sys - ja również miałem z nim problemy)