Problem z instalacją windowska xp.Prosze o pomoc

Mam Windows xp professional zainstalowany na komputerze. Chce go zastąpić Windowsem xp tylko ze starszym. Gdy chce zainstalować ten starszy z płyty wyskakuje mi błąd ze tak sie nie da i muszę ręcznie rozruszyc system z płyty CD. No wiec tak zrobiłem. Przy startowaniu komputera dałem setup,ustawiłem bootowanie na 1CD 2.Harddrive. Zapisałem,wyszedłem. Wszystko powinno być OK i przy ponownym uruchomieniu instalacja Windowsa powinna się zacząć. Jednak tak się nie dzieje tylko komputer po prostu się włącza :frowning: Nie wiem co robić,proszę o pomoc.

przy rozpoczęciu bootowania masz około 3 sek na naciśniecie dowolnego przycisku. Nośnik oryginalny czy kopia “bezpieczeństwa” :wink:

hehe “zapasówka”

Jak mam 3 sek na nacisniecie? Czyli mam nacisnac jakis przycisk jak bedzie jakis komunikat?

Był komunikat prepare Boot to OS czy jakoś tak,nacisnąłem przyciski na klawiaturze i instalacja sie nie zaczeła :frowning:

Co zrobić aby ją rozpocząć?

powinien ci wyskoczyć komunikat “Aby rozpocząć instalacje naciśnij dowolny przycisk …” te kropki powinny się pokazywać po sobie, może być tak (u mnie tak jest) że podczas przełączenia ekranu z testów post monitor mi się na chwile wyłącza.

Masz opcje wybierania napędu bootowania przez PopUp ?

Jak tą płytę kopiowałeś ? może źle wykonałeś kopie?

Płytka jest na pewno dobra bo z niej instalował mój kolega wiele razy i wszystko szło ok.

Właśnie problem w tym że nie wyskakuje mi ten komunikat :frowning:

Nie wiem co to jest PopUp.

Napęd ci odczytuje ładnie płytkę (spróbuj ją przekopiować) bo jeśli tyle razy była używana …

Jak masz klawiature pod usb to nie pójdzie

jeśli masz stary komputer lub kiepską płytę… jeśli zmieniał ustawienia w BIOSie to znaczy że klawiatura działa dobrze.