Problem z instalacją windy XP na kompie posiadającym Viste

(Kobra10) #1

Witam.

Kupiłem kompa HP 530 z nieszczęsną Vista ;/

chce zainstalować XP, i tu sie zaczynają robić schody ;/

wyłączyłem juz w Biosie sterowniki SATA, wiec instalacja widzi mi juz dyski twarde, wszystko pięknie ładnie idzie do momentu kopiowania na dysk plików isntalacyjnych, bo zaczyna wyrzucać błedy że nie może skopiować paru plików -> mam juz 3 płyty windowsa (obleciałem 2 kumpli) i za kazdym razem nie chce skopiować tych w/w plików ;/ ;/. Jeżeli pomijam je przy kopiowaniu to dojdzie do instalacji, ale znów wywala błąd ze nie mam dostepu do jakiegoś pliku ;/;/

wie ktoś może co zrobic?? ??

bo własnie czytałem dużo na necie ze instalacja XP na kompie HP to big problem ;/;/ mam też acera na którym zmieniłem system z vist na xp i nie było problemu......

(Zbych ) #2

Proponuje sprawdzić pamiątki możliwe że są uszkodzone , uszkodzenie pamiątek jest częstą przyczyną "wywalania" błędów podczas instalacji systemu , a jak sprawdzić to nie mam pojęcia bo większość programów do testu pamięci pracuje w dosie i uruchamianych jest z dyskietki.

(Darek130475) #3

Można sobie pobrać jakiegoś niewielkiego linuxa odpalanego z płyty. Są takie dystrybucje w skład których wchodzą min programy do testowania RAM. Znajdziesz na google.

(JNJN) #4

A może problemem jest bios przystosowany do Visty i najpierw trzeba wgrać taki do XP - nie wiem czy akurat w tym modelu, ale poszukaj w necie lub zapytaj w pomocy HP.

(SilberPunkt) #5

Instalowałem już XP na dwóch takich HPkach...

W pierwszym BIOS nie posiadał opcji wyłączenia trybu AHCI dla dysku twardego, więc próbowałem wgrać sterownik kontrolera za pomocą FDD na USB... bezskutecznie... miałem ciągłe problemy a to z załadowaniem samego sterownika kontrolera a to ze skopiowaniem jakiegoś pliku z płyty instalacyjnej. Problem rozwiązałem tworząc płytę instalacyjną ze zintegrowanymi sterownikami kontrolera za pomocą nLite...

W drugim nie musiałem już się bawić nLite'm bo w BIOSie była opcja do wyłączenia trybu AHCI...

Reszta instalacji poszła jak po maśle (wszystkie sterowniki są na stronie HP). Jedyne na co musisz zwrócić uwagę to przed zainstalowaniem sterownika audio musisz zainstalować Sterownik wysokiej jakości audio dla Microsoft Universal Audio Architecture (UAA). W innym wypadku dźwięk nie będzie działać a w Menedzerze Urządzeń będzie jedno nierozpoznane urządzenie.

:roll: