Problem z instalacja XP na dośćnowym kompie


(Dareush) #1

Witam!

Mam 2korowy intel (Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box), 2GB RAM na DDR2, 500 gb Seagte HDD oraz kartę Radeon hd4850. to wszystko wpięte w płytę asus p5k.

Miałem zainstalowany win xp, ale coś się popsuło i chciałem go przeinstalować.

W pierwszej kolejności wrzuciłem WinPE, żeby z livecd zgrać wszystko z dysku c (bo przy reinstalacji zostałby skasowany). Zgrałem trochę syfu i przystąpiłem do reinstalacji. W pierwszej kolejności zrobiłem szybki format c (za pomocą instalatora). Następnie uruchomił się proces kopiowania plików, po którym system powinien się odpalić z hdd i kontynuować instalacje, ale on wraca do punktu wyjścia (znów pyta na której partycji instalować).

Co z nim zrobić? Może zainstalować Viste, bo może sobie lepiej poradzi z nowszymi podzespołami (jeżeli tak to jaka wersje? mam licencje do bussiness 32bit oraz 64bit).

Proszę wszystkich wiedzących o moim problemie cos sensownego o pomoc. Serdeczne dzięki.


(Agatonster) #2

dareush ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Info) #3

po skopiowaniu plików nastęuje reset komputera i pojawia się na pewno po uruchomieniu komputera i wczytaniu biosa informa cja że jeśłi chcesz uruchomić instalatora kliknij dowolny klawisz, jak mniemam klikasz i dlatego tak się dzieje. Poczekaj po prostu aż przelecą te "kropki" i ruszy dalsza instalka.


(Dareush) #4

Chyba kpisz, ale dzięki i za taki komentarz.

Żeby było jasne, instalator wraca nawet jeżeli jako 'primary boot drive' oznacze hdd, tak jak by na partycji nie widział rozruchu, czy coś.


(Info) #5

Nie kpię, tylko staram się pomóc, ale jeśłi tak uważasz Twoja sprawa, pozdrawiam.


(mateusz6639) #6

jeśli to dysk SATA często dla Xp potrzebne są sterowniki do tego dysku. Możesz też zmienić rozpoznawanie biosie dysku z sata na ide.