Problem z instalacja XP na dośćnowym kompie

Witam!

Mam 2korowy intel (Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box), 2GB RAM na DDR2, 500 gb Seagte HDD oraz kartę Radeon hd4850. to wszystko wpięte w płytę asus p5k.

Miałem zainstalowany win xp, ale coś się popsuło i chciałem go przeinstalować.

W pierwszej kolejności wrzuciłem WinPE, żeby z livecd zgrać wszystko z dysku c (bo przy reinstalacji zostałby skasowany). Zgrałem trochę syfu i przystąpiłem do reinstalacji. W pierwszej kolejności zrobiłem szybki format c (za pomocą instalatora). Następnie uruchomił się proces kopiowania plików, po którym system powinien się odpalić z hdd i kontynuować instalacje, ale on wraca do punktu wyjścia (znów pyta na której partycji instalować).

Co z nim zrobić? Może zainstalować Viste, bo może sobie lepiej poradzi z nowszymi podzespołami (jeżeli tak to jaka wersje? mam licencje do bussiness 32bit oraz 64bit).

Proszę wszystkich wiedzących o moim problemie cos sensownego o pomoc. Serdeczne dzięki.

dareush ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

po skopiowaniu plików nastęuje reset komputera i pojawia się na pewno po uruchomieniu komputera i wczytaniu biosa informa cja że jeśłi chcesz uruchomić instalatora kliknij dowolny klawisz, jak mniemam klikasz i dlatego tak się dzieje. Poczekaj po prostu aż przelecą te “kropki” i ruszy dalsza instalka.

Chyba kpisz, ale dzięki i za taki komentarz.

Żeby było jasne, instalator wraca nawet jeżeli jako ‘primary boot drive’ oznacze hdd, tak jak by na partycji nie widział rozruchu, czy coś.

Nie kpię, tylko staram się pomóc, ale jeśłi tak uważasz Twoja sprawa, pozdrawiam.

jeśli to dysk SATA często dla Xp potrzebne są sterowniki do tego dysku. Możesz też zmienić rozpoznawanie biosie dysku z sata na ide.