Problem z instalacją XP/Vista przy 4GB Ram'u

Witam,

jakiś czas temu zainstalowałem sobie 4 GB pamięci DDR2. Dziś musiałem przeinstalować system, okazało się jednak że jest problem. Podczas kopiowania plików z płyty Windows Vista napotkał problemy, podobnie XP. Po wyjęciu 1 kości (2GB) problem zniknął. Dodam że wcześniej Windows Vista x86 SP1 pracował poprawnie i “widział” 4GB pamięci (ale instalowany był przy 2 GB, później dołożyłem kolejne 2GB). Moja konfiguracja to: Gigabyte GA-M57SLI S4 (BIOS F14), Radeon 4850, 4GB (w tym momencie 2 GB) DDR2 800MHz, AMD 3800 64 X2. Problem także nie leży po stronie napędu DVD SATA, pod IDE jest podobnie. Pamięć testowałem pod Linuxem i nie znaleziono błędów.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

zainstaluj bez 1 kości, po instalacji visty dołóż tą 2 kość i po problemie.

Ale to nie jest rozwiązanie problemu. Wiem że tak można zrobić. To znaczy ze jak boli głowa to należy ją uciąć?!

Czy obydwie kości są identyczne??

Czy są to kości buforowane czy nie??

Czy układy pamięci znajdują się po obu stronach laminatu pamięci czy też tylko po jednej??

  1. Tak kości są identyczne pracują w Dual channel - GOODRAM DDR2 PC2 - 6400 CL6

  2. Raczej nie to zwykły desktop

  3. Tak po obydwu stronach każdej z kości.

Dziękuję koledzy za pomoc. Przetestowałem moduły oddzielnie i okazało się, że obydwa przechodzą testy ale na jednym z nich nie da się zainstalować Windowsa. Nie wiem czym jest to spowodowane ale dziś po prostu wymienię problematyczny moduł.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc i problem uważam za rozwiązany.

Pozdrawiam